Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Vodnář je jedenácté astrologické znamení zvěrokruhu, mající původ ve stejnojmenném souhvězdí. Je považován za negativní​, introvertní, větrné a pevné ovládané Saturnem, ale od doby objevení Uranu je za jeho vládce považována tato planeta.

V západní astrologii je Slunce v konstelaci Vodnáře zhruba od 20. ledna do 20. února, v sideralistické asi od 12. února do 14. března.

Popis

Jsou velmi rozlítaní. Milují změnu a nemůžou bez ní žít. Jakmile se jejich život zastaví na jednom místě, byť i na malou chvilku, začnou být otrávení a získávají pocit, že marní čas.

Nejsou žádné citlivky, dost často bývají chladní, jen zřídka vyjadřují náklonnost. Za zbytečné považují dávat najevo vlastní city. Umí být i krutí a druhé si vychutnat, když se jim právě zachce. Málokdo je ohledně různých způsobů pomsty vynalézavější než oni.

Aby se cítili dobře, potřebují svobodu. Rozhodně je nesmíte omezovat, jakmile jim sdělíte, že něco musí, nikdy to nesplní. Neumí se podřizovat autoritám a pravidlům, často končí na volné noze, kde si mohou věci dělat po svém.

Jak si ho získat

  • Buďte spontánní, moc neplánujte.
  • Mějte rádi jeho přátele a dávejte najevo, že se s nimi rádi seznamujete.
  • Představte ho svým přátelům a známým.
  • Buďte otevřeni jeho neobvyklým nápadům.
  • Chovejte se nekonvenčně, neustále ho překvapujte.
  • Buďte zábavní a hraví, rozesmějte ho.
  • Nechtějte od něj přiznání chyby.

Barvy: temně fialová, růžová, šedá.
Povaha: otevřená, svobodomyslná, tolerantní, nezávislá, nevyzpytatelná, pokrytecká, nepřizpůsobivá.
Opačné znamení: lev.
Kameny: ametyst, akvamarín, tyrkys, granát, hematit, jantar.

Volný čas a hobby: letecké modely, maškarní bály, elektronické hry, počítače, cirkus, badminton, skok s padákem, sportovní letectví, skoky na lyžích, moderní tanec, step, charleston, karikatury, ohňostroje, umělecké sklářství, psaní povídek.

Literatura: alternativní, komiks, počítačová, Cosmopolitan, sci-fi, new-age, básně, sociální filosofie, iracionalismus, fikce, sociálně kritická, Charles Dickens (†1870), William Shakespeare (†1616).

Celebrity v tomto znamení narozené

Miroslav Donutil (1951)
Pavel Liška (1972)
Jennifer Aniston (1969)
John Travolta (1954)
Paris Hilton (1981)
Adina Mandlová (†1991)
Jiřina Jirásková (†2013)
Jules Verne (†1905)
Galileo Galilei (†1642)
Jan Werich (†1985)
Jaromír Jágr (1972)

Články