Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Český herec a moderátor Vladimír Polívka se narodil 5. července 1989 ve švýcarské Ženevě. Jeho rodiči jsou Chantal Poullain a Bolek Polívka

Nejznámější filmy a seriály

V dětství žil Vladimír se svými rodiči v Brně, kde často navštěvoval představení svého otce. Zprvu to nevypadalo, že by se měl stát hercem a rodiče jej do ničeho netlačili. Vladimír se věnoval závodně snowboardingu a zajímal se o výtvarnou tvorbu. Když dokončil střední školu, zamířil do Kanady, kde se chtěl zdokonalit v angličtině. Zde v něm dozrálo přesvědčení, že se stane přece jenom hercem. Po návratu do České republiky se pustil do studia herectví na pražské DAMU kde si zvolil obor Herectví alternativního a loutkového divadla.

Kariéra

První zkušenosti s prací před kamerou získal při natáčení krimi seriálu Kriminálka Anděl a ve filmu Poupata scenáristy a režiséra Zdeňka Jiráského, kde ztvárnil vedlejší roli. Další vedlejší role přišla spolu se snímkem Parádně pokecal. Hlavní role se dočkal v roce 2014 ve filmu Radima Špačka Místa V té době se o něj začala média více zajímat a Vladimír Polívka se postupně dostal do širšího povědomí veřejnosti.

Vladimír Polívka posbíral také mnoho hereckých zkušeností na divadelních prknech. Hrál například v Divadle Na zábradlí, Divadle Na Prádle či ve Studiu Hrdinů. Jeho herecká kariéra je dále spjata s Dejvickým divadlem (objevil se také v seriálu Zkáza Dejvického divadla Národním divadlem Divadlem Bolka Polívky či Klicperovo divadlem Hradec Králové. V Dejvickém divadle jej mohli diváci vidět v představeních Přízraky, Elegance molekuly či Vzkříšení. V Národním divadle pak v inscenaci Manon Lescaut. V rámci Letních shakespearovských slavností jej pak mohli diváci vidět v představení Hamlet.

Moderuje show Tvoje tvář má známý hlas 2020 kterou od začátku září 2020 vysílá TV Nova

Osobní život

Vladimír má z otcovy strany několik nevlastních sourozenců. Například Annu Polívkovou která se stala také herečkou.

Články