Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Vilma Cibulková je česká herečka narozená 26. března 1963 v Ostrovu (okres Karlovy Vary

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

V roce 1980 absolvovala Střední pedagogickou školu v Karlových Varech a začala studovat na pražské DAMU Zde se seznámila s dalšími budoucími herečkami, například Evou Holubovou nebo Ivanou Chýlkovou Po absolutoriu v roce 1985 hostovala v Divadle Na zábradlí od téhož roku až do března 1991 byla členkou činohry Národního divadla V letech 2004 až 2006 působila v Divadle na Vinohradech posléze přešla do Divadla pod Palmovkou kde působí jako host dodnes. V současnosti hraje také v pražském Ungeltu ale i karlovarském Divadle Vítězslava Nezvala

Je držitelkou řady ocenění. Českého lva dostala roku 2003 v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli ve snímku Pupendo Cenu Thálie obdržela v letech 2006 a 2014. Získala též Cenu Františka Filipovského za dabing i několik rozhlasových ocenění nazvaných Neviditelný herec.

Osobní život

Připomíná houpačku, vedle úspěchů se mnohdy ocitla i na úplném dně.

K jejím životním partnerům patřil režisér Miroslav Macháček který byl v ovšem v době jejich vztahu duševně nemocný. To nevydržela, soužití ukončila a následně se poprvé vdala.

V 90. letech 20. století přestala hrát i točit, na vině byly značné soukromé problémy, které řešila alkoholem. Následoval pokus o sebevraždu, odchod z Národního divadla a dvouletá protialkoholní léčba, po které se začala pomalu objevovat znovu před kamerou.

Po návratu z léčebny potratila, ale pak porodila vytouženou dceru Šimonu Následoval ovšem bolestný rozvod s prvním manželem, který rodině nadělal značné dluhy.

Mezi její další partnery patřili například režisér Petr Kracík nebo herec Karel Heřmánek

Po letech našla dlouhodobé štěstí s druhým manželem Miroslavem Etzlerem se kterým vychovávala zmiňovanou dceru Šimonu

Ta se stala v dospívání velmi problematickou, byla závislá na drogách a musela být umístěna do léčebny. V roce 2011 ji, po opakovaných rozporech, vyhodila z domu, ale po třech letech k sobě opět našly cestu. Momentálně udržuje vztah s potomkem slavného skladatele Jana Jakuba Ryby Pavlem.

V roce 2012 se s Miroslavem Etzlerem rozvedla, neunesla totiž jeho nevěru s herečkou Radkou Pavlovčinovou

Články