Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Česká profesionální kulturistka, trenérka a držitelka dvou světových rekordů - nejtěžší a nejmladší kulturistka na světě - Věra Mikulcová se narodila 16. listopadu 1981.

Kariéra

V dospívání byla obézní. Po úraze při basketbalu se rozhodla zhubnout, začala chodit do posilovny, která ji uchvátila. Vystudovala Střední školu cestovního ruchu v Jihlavě, kde vede svoji vlastní posilovnu Fitness Factory. Trénuje také kulturistiku. Vyhrála několik zahraničních soutěží.

Měří 173 centimetrů, běžně váží 90 kilo, během soutěží pak 80 kilo. Během čtyřměsíční diety, kdy jí maso, rýži, zeleninu, vaječné bílky a tvaroh před spaním, trénuje před závody 10x týdně, některé dny dvoufázově. Jinak 4x - 6x týdně. Užívá doplňky stravy, které jí postupem času změnily tělo spíše v mužské. Označuje to za standardní součást kulturistické přípravy. "Když chcete něčeho dosáhnout, musíte použít nějaké takové prostředky," říká Věra, podle které je tak doba nastavená a užívají se nejen v kulturistice, ale i například v cyklistice nebo ve fotbalu.

Osobní život

Je lesba. Její přítelkyně Jana je spolumajitelkou výše uvedené posilovny v Jihlavě.

Z hrdinů za klávesnicí, kteří si utahují z jejího vzhledu si sympatická Věra vůbec nic nedělá, spíše se jim směje. Je sama se sebou naprosto spokojená.

Věra Mikulcová - webová stránka

Články