Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Herec Václav Postránecký se narodil 8. září 1943 v Praze. Zemřel 7. května 2019 po dlouhé těžké nemoci, se kterou do posledních chvil statečně bojoval.

Byl dlouholetým členem činohry Národního divadla. Mezi jeho nejznámější filmové role patří dirigent Michal/tatínek v komedii S tebou mě baví svět z roku 1983. Diváci ho mohou znát i z televizních seriálů jako např. Byl jednou jeden dům, Cirkus Humberto nebo Četnické humoresky Exceloval také v komedii Bobule a 2Bobule.

Věnoval se však také dabingu a vyučoval na FAMU. V roce 2005 byla Postráneckému udělena Cena Františka Filipovského za nejlepší mužský dabérský výkon ve francouzské filmové komedii Zločin v ráji. V roce 2020 obdrží posmrtně tutéž cenu za celoživotní mistrovství. V letech 2005 až 2011 byl prezidentem Herecké asociace.

V roce 2019 se kvůli postupující nemoci vzdal role v seriálu televize Prima Krejzovi i moderování pořadu Receptář prima nápadů Nepomohla operace dutiny břišní, ani chemoterapie. Zemřel doma obklopen svými nejbližšími.

Články