Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Český zpěvák Václav Noid Bárta, rodným jménem Václav Bárta, se narodil 27. října 1980 v Praze.

Nejznámější písničky

Kariéra

Vašek Noid Bárta se narodil do muzikální rodiny. Jeho otec byl režizér a textař a matka zpěvačka. Už ve čtyřech letech se začal zajímat o hudbu. Učil se na rozličné hudební nástroje, hrál na flétnu, klavír, klarinet, později pak na kytaru, basu i bicí. V 17 letech začal vystupovat se skupinou Dolores Clan, poté byl v kapele Noidcrew a později pak ve skupině Noid.

V roce 2012 vydal se svou kapelou CD Rány. Autorsky spolupracoval na nových albech Báry Basikové Kamily Nývltové a Heleny Vondráčkové V roce 2014 vydal své sólové CD Václav Noid Bárta, kde mimo převzatých hitů jsou i jeho autorské skladby. V roce 2015 vyšlo jeho CD Jedinej krok. V letech 2016 a 2017 absolvoval dvě turné po velkých městech ČR.

Není pouze zpěvák, ale také skladatel. Složil mnoho písní k muzikálům, činoherním inscenacím i filmům. Zkomponoval také hudbu k filmům Kajínek Nelítostně, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště Pepa a k řadě dalším.

Ve filmu Kajínek si také zahrál. Hrál spoluvězně dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka Hrál třeba také v seriálu Svatby v Benátkách či seriálu Temný kraj

Zejména se však prosadil v muzikálech. Objevil se v muzikálech Hamlet, kde hrál hlavní roli dánského kralevice Hamleta, dále pak Excalibur, Carmen, Sestra v akci či v muzikálové show Madagaskar, ve které se objevil jako král Jelimán. V Hudebním divadle Karlín ztvárnil roli Ježíše ve slavném muzikále Jesus Christ Superstar. Objevil se v něm také jako Jidáš Iškariotský i Pilát Pontský.

Do širšího povědomí se dostal v roce 2015 díky účinkování v soutěži Eurovision Song Contest ve Vídni, kde společně se zpěvačkou Martou Jandovou reprezentovali Českou republiku. Zazpívali píseň Hope Never Dies (Noid k ní složil hudbu), do finále se však nedostali.

Osobní život

V letech 2006 až 2008 byl ženatý s českou zpěvačkou Lucií Bílou

V letech 2010 byla jeho partnerkou modelka Eliška Bučková I když se zasnoubili a na spadnutí byla svatba, v roce 2013 se rozešli. Poté se oženil s modelkou Gabrielou Dvořákovou se kterou má dceru Terezu. Manželství s Dvořákovou skončilo rozvodem.

Jeho partnerkou byla také houslistka Andrea Jiskrová

V roce 2017 se stala jeho životní partnerkou Eliška Grabcová se kterou se dal dohromady v Hudebním divadle Karlín Společně spolu účinkovali v muzikálu Sestra v akci. V roce 2018 potvrdil, že se jeho nová přítelkyně nastěhovala k němu do Mukařova. V květnu se Vašek Noid Bárta pochlubil, že bude podruhé otcem V září se nechal slyšet, že svému prvnímu společnému potomkovi dají jméno Eliška. Dne 20. listopadu 2019 se Václav Noid Bárta pochlubil na sociálních sítích, že se stal podruhé otcem

Profily na sociálních sítích

Články