Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Český zpěvák a herec Václav Neckář se narodil 23. října 1943 v Praze.

Nejznámější hity

Kariéra

Václav Neckář proslul jako zpěvák i herec. S herectvím začínal v roce 1962 v Mosteckém divadle a od roku 1964 pak působil v plzeňském písničkovém divadélku Alfa. V té době také nahrával pro Československý rozhlas. V roce 1965 přešel do divadlo Rokoko.

V rozmezí let 1968 až 1970 byl členem Golden Kids. V této pěvecké skupině byl spolu s Martou Kubišovou a Helenou Vondráčkovou

Od 70. let hrál se skupinou Bacily, jejímž frontmanem byl jeho bratr Jan Neckář. Pro Václava Neckáře psali písně Petr Hapka Petr Janda či Karel Svoboda Mezi jeho nejslavnější songy patří Stín katedrál nebo Podej mi ruku a projdem Václavák.

K jeho herecké slávě přispěli především filmy Ostře sledované vlaky a Skřivánci na niti, které natočil režisér Jiří Menzel podle předlohy Bohumila Hrabala Zaujal také rolí prince v pohádce Šíleně smutná princezna.

Nejznámější filmy

Osobní život

Jeho životní láskou byla primabalerína a taneční pedagožka Jaroslava Žlábková, s kterou uzavřel sňatek v roce 1974. Seznámili se spolu v polovině 60. let. Neckáře jeho nastávající zaujala, když ji viděl tančit Julii v baletním představení Romeo a Julie. Před Vánoci v roce 2015 Václav Neckář ovdověl

Články