Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Václav Mikulášek, používající přezdívku Baba Jaga, je profesionální český MMA zápasník střední váhy organizace Oktagon.

Narodil se 13. dubna 1988 v Ostravě (tehdejší Československo). Jeho domovskými kluby jsou Renegade Prague Gym a Morava Gym Orlová.

Kariéra

Bojovým sportům se věnuje od čtrnácti let. Začínal s karate, ale dlouho u něj nevydržel. Poté zkusil box a kickbox, od 25 let se věnuje MMA. Ke svému prvnímu profesionálnímu klání nastoupil v dubnu 2014.

Dětství prožil v Bohumíně, na základní škole zažil šikanu, na stáži v Irsku zlomil nadřízenému čelist.

Dráhu bojovníka po neúspěšném začátku plně restartoval roku 2018, začal postupně vyhrávat až se dostal k zápasu s Karlosem Vémolou (1985), což je dosud jeho největší sportovní milník. Během střetnutí, které proběhlo 5. prosince 2020, nedokázal ustát soupeřův tlak a už během úvodních pár vteřin se dostal na zem, kde si Vémola pohlídal vítězství díky škrcení.

Před zápasem se Slovákem Matyaszem Viszlaym v Liberci 15. dubna 2023 během turnaje Oktagon 41 měl na svém kontě 8 vítězství a 10 porážek, z toho hned 15 skončilo v prvním kole a do třetího se prozatím nikdy nedostal. Zmíněného protivníka v závěru mače knokautoval tvrdým kolenem přesně do těla a tím zapsal devátý soutěžní triumf.

Osobní život

Jeho matka má má rusko-polské předky a vybudovala úspěšnou firmu, otec byl závislý na automatech a bil ji. Nakonec se rozvedli.

Jeho přítelkyně Dominika usiluje o titul Miss Fitness České a Slovenské republiky 2023.

Poté, co po napadení způsobil protivníkovi krvácení do mozku, odešel od soudu s podmínkou. Dle vlastních slov experimentoval s drogami (kokainem, marihuanou nebo extází) a kvůli vrozené vadě a mu funguje pouze jedna ledvina.

Oficiální profil na Facebooku

Články