Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Filmovou komedii Účastníci zájezdu natočil režisér Jiří Vejdělek v roce 2006. Je to jeho první celovečerní hraný film, a hned divácky nejúspěšnější film roku 2006. Literární předlohu i scénář napsal jeden z nejpopulárnějších spisovatelů své doby Michal Viewegh

  • Premiéra: 20. 4. 2006
  • Režie: Jiří Vejdělek
  • Scénář: Michal Viewegh, Jiří Vejdělek

Obsazení: herci a postavy

V kinech film viděl téměř milion diváků, vydělal skoro 77 milionů korun. Ústřední píseň "Nevinná" zpívá herec a zpěvák David Kraus Přestože se děj odehrává v Chorvatsku, natáčelo se v italském městě Sisitania a ve slovinské Pirani. Scéna, ve které si Denisa (Kristýna Leichtová na pláži svlékne horní díl plavek, se umístila mezi stovkou nejlepších českých erotických scén.

Děj filmu

Skupina náhodně poslepovaných cestujících vyráží autobusem na vysněnou dovolenou k moři. Sympatická Jolana a její stereotypem partnerství ubití rodiče, šarmantní dámy Helga a Šarlota, zpěvák Max, páreček gayů i pěkné mladé holky - tyhle všechny nesourodé typy se blonďatá průvodkyně Pamela rozhodne stmelit a vytvořit z nich správnou partu. Během cesty i pobytu u moře nebude nouze o komické i absurdní situace, které odhalují nejen tělo, ale i charakter. Přátelství, překvapivá setkání, letní milostná vzplanutí i divoké prázdninové vášně se odrážejí v příběhu plném humoru a jemné ironie.

V příjemné letní komedii hraje spousta skvělých českých herců: Anna Polívková Eva Holubová Bohumil Klepl Ondrej Kovaľ, Květa Fialová Míra Nosek Adrian Jastraban Jitka Kocurová Jana Štěpánková Šárka Opršálová, Kristýna Leichtová Martin Pechlát Martin Sitta, Eva Leinweberová, Miroslav Krobot Pavel Liška Ladislav Ondřej Dany Mesároš, Rozálie Kotyková, David Hlaváč, Markéta Frösslová Lumír Olšovský Irena Máchová Petr Andrejtschitsch, Ludmila Kartousková, Zdena Šubrtová, Kateřina Horníková, Ondřej Zach, Saša Rašilov nejml. Lucie Chlumská a další.

Další filmy Jiřího Vejdělka:

Články