Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Tori Spelling je americká herečka a producentka. Narodila se 16. května 1973 v Los Angeles (Kalifornie, USA).

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Jako dcera Aarona Spellinga který v 70. letech 20. století produkoval množství úspěšných televizních show a seriálů, měla cestu k herectví předem umetenou. Není tedy divu, že se objevila v mnoha projektech, které vytvořil právě její otec.

Ve volném čase se věnuje tvůrčímu psaní. Je autorkou dvou knih: autobiografie sTORI Telling (objevila se na seznamu bestsellerů časopisu New York Times a Mommywood.

Intenzivně se také angažuje v charitativní činnosti. Spolupracuje například s organizací DREAM Foundation, která pomáhá vážně nemocným lidem naplnit jejich sny.

Osobní život

Zdrobnělina jména Tori znamená v japonštině ptáček. Má bratra Randyho, který je také hercem.

V červenci 2004 se provdala za Charlieho Shaniana. Ještě před tímto manželstvím manželství chodila s hereckým kolegou Brianem Austinem Greenem Nickem Salavasem nebo Vincentem Youngem.

Zmíněný svazek ale nebyl šťastný, od prosince 2005 žili manželé odděleně poté, co se zamilovala do herce Deana McDermotta K rozvodu došlo v dubnu 2006.

Již měsíc poté se provdala za svou novou lásku, se kterou žije dosud. Mají dvě děti, syna Liama Aarona (2007) a dceru Stellu Doreen (2008).

Články