Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Americká zpěvačka a herečka, kterou už ale prakticky můžeme považovat za svou, Tonya Graves se narodila 17. prosince 1969 v Peekskillu ve státě New York v USA.

Byla jednou z deseti soutěžících StarDance 2019 vypadla ve třetím kole. Na parketě byl jejím partnerem vysoký tanečník Michal Bureš

Roztomilá drobná černoška s širokým úsměvem, který sundavá jen na spaní, se do Prahy přestěhovala v únoru roku 1995. Pochází z pěti dětí. Do 5 let žila u babičky. V roce 1992 absolvovala divadelní a hudební herectví na State Univesity of New York v New Paltzu. Po příjezdu do České republiky pracovala jako asistentka učitelky v International School of Prague.

V Česku si zahrála ve filmech Iguo-Igua (2002), Rytmus v patách (2009), v tragikomedii Blízko nebe (2005) a především ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále (2006), kde jí Jiří Menzel svěřil roli habešského císaře. Zahrála si i sekretářku amerického diplomata Thorna (Liev Schreiber hlavního hrdiny remakového hororu Satan přichází (2006), který točil hlavně v Praze irský režisér John Moore.

Jako zpěvačka se věnuje bluesu, swingu, rocku, popu i funku. Zpívala v kapelách Luboš Andršt Blues Band, Liquid Harmony, Tonny Blues Band, Monkey Business Tonya Graves & Her Rhytm Desperados. Objevila se i na koncertním albu Live from Bunkr - Prague od Noela Reddinga a Ivana Krále. Spolupracovala i se skupinou Kašpárek v rohlíku.

Zásadní kapelou jejího velkého srdce jsou ale nepochybně Monkey Business. V roce 2016 kapelu opustila (nahradila ji Tereza Černochová a začala se naplno věnovat sólové dráze. V roce 2011 vydala své první sólové album s názvem I'm the Only Me a roku 2015 následovalo Back to Blues. Je držitelkou 6 výročních cen Akademie populární hudby Anděl

S bývalým manželem hudebním publicistou a kulturním redaktorem časopisu Reflex Markem Gregorem, se kterým se rozešli v roce 2010, má dva syny - Sebastiana Ferdinanda a Nikolase Gustu.

Články