Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Tomáš P. ​z Brna byl pohřešovaný od dubna 2021. Když po něm Policie ČR vyhlásila pátrání, měřil asi 170 centimetrů, byl hubené postavy, měl hnědé oči a krátce střižené tmavé vlasy. Na začátku května 2021 se potvrdil nejhorší možný scénář. Jeho tělo bylo nalezeno v řece Svratce.

Pohřešovaný Tomáš z Brna

Ve středu 14. dubna 2021 se nevrátil domů, kolem půlnoci se proto jeho rodiče obrátili na policii s žádostí o pátrání. V době zmizení na sobě měl mikinu, černé tepláky a černobílé značkové tenisky.

Vedle oficiální akce rodině nabídly pomoc desítky dobrovolníků, zapojila se i iniciativa Lifestyle Brno (zveřejnila mapku s místy, která v okolí jeho posledního výskytu dosud nebyla prohledána).

Pátrání po Tomášovi

Facebookový profil jeho bratra Davida měl původně sloužit ke komunikaci zákonných zástupců s veřejností, poslední dny se ale zde umisťované komentáře zcela vymkly kontrole. Místo vyjádření podpory začali přispívající z jeho zmizení podezírat samotné příbuzné. Na druhou stranu však na této sociální síti pod názvem Hledání Toma Pospíšila vznikla i skupina, která sdružuje a organizuje zájemce o jeho nalezení.

Policisté s hasiči pátrali zejména v brněnských městských částech Jundrov a Komín (zde se dle jejich zjištění naposledy pohyboval), prohlíželi přilehlé lesy, oboru Holednou, zaměřili se také tok řeky Svratky. Nepomohlo ovšem ani dočasné snížení její hladiny o jeden metr a nasazení vrtulníku, dronů a psích specialistů.

V okolí místa, kde byl s trojicí kamarádů viděn naposledy, postupně našli jeho batoh, mobilní telefon, bundu a rovněž jednu botu. Co se při setkání této čtveřice nedaleko místního golfového hřiště odehrálo, zůstává nejasné. Jednoho jejího člena ovšem kvůli zdravotní indispozici (prý v důsledku užití drog) odvezla záchranná služba do Dětské nemocnice, dva další kamarádi se vrátili v pořádku domů. Jejich výpovědi však do případu jasno nevnesly.

Nález těla a identifikace

V úterý 4. května 2021 vytáhla policie z řeky Svratky těloPolicie vyrazila ke Svratce poté, co v dostala zprávu od svědka, který spatřil na hladině řeky bezvládné tělo. To se strážníkům podařilo kolem 16. hodiny vylovit poblíž Veslařské ulice. Tělo bylo obalené blátem. 

K identifikaci došlo ve středu 5. května 2021. Policejní mluvčí Bohumil Malášek, potvrdil, že nalezené tělo patří pohřešovanému patnáctiletému mladíkovi.
Články