Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Tomáš Magnusek je český herec, režisér, scenárista, producent, spisovatel a vystudovaný pedagog. Mezi nejznámější filmy v rámci jeho scenáristické, producentské a herecké práce, patří filmová série Bastardi, jejíž třetí a čtvrtý díl i sám režíroval (Bastardi Bastardi 2 Bastardi 3 a Bastardi 4: Reparát Narodil se 7. července 1984 v Náchodě.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Středoškolské vzdělání získal na Evangelické akademii v Náchodě, kde studoval vychovatelství. V roce 2010 absolvoval studium speciální pedagogiky, konkrétně opět vychovatelství, na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze a začal působit jako pedagog. Rovněž také vedl zájmové kroužky jak na základních, středních a zvláštních školách, tak i mimoškolně.

Poprvé se před kamerou objevil v komediálním dramatu Pamětnice z roku 2009, který byl zároveň i jeho režisérskou a producentskou prvotinou. Film pojednává o školním sraze spolužáků po šedesáti letech a zároveň o jejich životech a vztazích a Tomáš Magnusek si v něm zahrál postavu profesora Čížka. Následně se stal autorem dalšího scénáře, a to k dramatu Bastardi a společně s Janem Lengyelem opět i producentem. Ve filmu si zahrál učitele Tomáše Majera, který na základní škole s problematickými žáky pátrá po vrazích své sestry. Tento snímek se dočkal dalších tří pokračování, Bastardi 2 z roku 2011, Bastardi 3 z roku 2012 a v roce 2021 Bastardi 4: Reparát Třetí a čtvrtý díl již režíroval on sám. Jeho dalším režisérským a producentským počinem se stalo komediální drama Kluci z hor z roku 2018, ve kterém si zahrál starostu Boučka, s Martinem Dejdarem a Jiřím Lábusem v hlavní roli. Dále se stal spoluautorem dalšího scénáře ke komedii Stáří není pro sraby z roku 2021, kterou rovněž režíroval a zahrál si zde postavu Vítka.

Co se týče seriálové tvorby, režíroval například seriál Stopy života který se začal vysílat v roce 2013 a v roce 2016 byl nominován na cenu Českého lva Zde se opět podílel na scénáři a rovněž ztvárnil postavu Viktora Weisse. Dále pak režíroval rodinný seriál Čechovi z roku 2019, kde si zahrál Samuela Čecha. Objevil se i v různých epizodních rolích, například v seriálu Ohnivé kuře Helena či Krejzovi

Je autorem knih Ještě jsme tady… z roku 2004, Stateční Češi z roku 2007, Slasti a strasti Tomáše Magnuska (…aneb Jak jsem zhubl 75 kilo) z roku 2020.

V roce 2014 se stal členem zastupitelstva v jeho rodném města Náchod. V roce 2018 se stal i členem rady města.

V roce 2017 založil první herecké muzeum v Čechách pod názvem Herecký dům Viktorka, který se nachází v Ratibořicích, přímo u Babiččina údolí.

Osobní život

Se svou dlouholetou partnerkou Gabrielou, se kterou se mu narodily dvě děti, v roce 2005 syn Vojtěch a v roce 2010 dcera Terezie, se po čtrnácti letech vztahu v roce 2017 oženil.

V roce 2002 založil neziskovou organizaci, která zajišťuje sociální služby osobní asistence pod názvem Společné cesty – z. s.

Profily na sociálních sítích

Články