Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Český muzikant Tomáš Klus se narodil 15. května 1986 v Třinci.

Největší hity

  • Pocity
  • Nina
  • Chátrám
  • Marie
  • Dobré ráno
  • - "A pak":https://www.youtube.com/watch?v=gUSVCwcPS0w&list=PLjuQJKscnqT-KMY44uDfCoCkMFtjNDwh9 (feat. "Tamara Klusová":https://www.extra.cz/tema/tamara-klusova)
  • - "Cesta":https://www.youtube.com/watch?v=_spfCq_FAFE (feat. "Kryštof":https://www.extra.cz/tema/krystof)

Společně s dalšími zpěváky a zpěvačkami (Marek Ztracený, František Černý, Mirai, Jananas, Ewa Farna, Jindra Polák, Xindl X, Michal Hrůza, David Stypka, Slza, Vašek Bláha, Debbi) nazpíval hit k výročí vzniku Československa Za 100 let

Kariéra

Tomáš Klus je muzikant, který si sám píše hudbu i texty a výslednou píseň dokáže také osobitě interpretovat. Díky rodičům, velkým hudebním nadšencům, vyrůstal v prostředí festivalů a koncertů. Mezi své největší oblíbence řadí Jaromíra Nohavicu Karla Kryla či kapelu Mňága & Žďorp Ve své tvorbě navazuje na českou písničkářskou tradici, kterou obohacuje o moderní přístup, mladistvou lehkost, nadhled a vtip. Svou tvorbu a interpretaci neomezuje hudebními žánry.

Vybudoval kariéru bez imagemakerů a peněz sponzorů, víceméně šel s manažerkou kterou mu přidělila nahrávací společnost, krok po kroku několik let

V roce 2010 se stal zpěvákem roku hudebních cen Óčko a Anděl. V letech 2011 a 2012 získal stříbrného a zlatého Českého slavíka

Tomáš Klus také podporuje charitativní projekty. O Velikonocích roku 2011 odvysílala Česká televize pořad Klus pro Kuře, kde vystoupil jako moderátor i jako jeden z interpretů.

V září 2011 vydal album Racek (v pořadí jeho třetí). Součástí bylo i turné po České republice, které bylo dlouho dopředu vyprodáno, včetně tří koncertů v Praze. Klus je schopen při svých koncertech udržet pozornost publika běžně i po dobu tří hodin. Podíl na tom mají rovněž hudební aranže i výrazný kytarový doprovod Jiřího Kučerovského.

V roce 2014 vyšlo jeho čtvrté studiové album Proměnamě. Po vydání této desky následovaly Proměnamě Tour 2014 a 2015. Páté studiové album Tomáše Kluse se jmenuje Anat život není a vyšlo v červnu 2015. Šesté album nazvané Spolu vyšlo v září 2018.

Pro Klusovu tvorbu je typický důraz na text a melodii, spolu s vlivy předchůdců a jeho vlastním výrazem. Ve svých textech se nebrání komentování situace ve společnosti.

Než se stal úspěšným hudebníkem, věnoval se modernímu pětiboji. V roce 2002 dokonce získal zlatou medaili na dorosteneckém mistrovství Evropy. S moderním pětibojem skončil v 18 letech, když se přestěhoval do Prahy.

Tomáš Klus se objevil také na filmovém plátně a v televizi. Hrál například nejstaršího syna Jana v pohádce Tři bratři (2014).

Osobní život

Randil s herečkou Lenkou Zahradnickou jeho partnerkou byla též zpěvačka Ewa Farna

Jeho manželkou se stala Tamara Klusová (rozená Kubová). Mají spolu dcery Josefínu (2013) a Jenovéfu (2017) a syna Alfréda (*2016).

Články