Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Česká herečka Tereza Vilišová se narodila 30. ledna 1981 v Ostravě.

Nejznámější role

Po maturitě na jazykovém gymnáziu v Porubě navštěvovala pražskou DAMU kterou úspěšně absolvovala. První herecké zkušenosti sbírala v ostravském Hereckém studiu Mileny Asmanové, později pak hrála na divadelních prknech v Moravském divadle v Olomouci. Od roku 2004 se pak stala výraznou hereckou posilou souboru Divadla Petra Bezruče v Ostravě, což pro ni znamenalo rovněž návrat do rodného města.

V Divadle Petra Bezruče dosáhla významného úspěchu. Za roli Amy v komedii Můj romantický příběh od skotského dramatika D. C. Jacksona získala v roce 2014 jak Cenu Thálie tak Cenu Alfréda Radoka.

V roce 2015 se stala členkou činohry Národního divadla v Praze. Diváci ji mohli vidět například v roli Olgy v představení Tři sestry či jako Thalii v inscenaci Vítejte v Thébách. Dále se objevila v představeních: Noční sezóna, Návštěva, Kouzelná země, Proslov k národu, Kosmos, Krvavá svatba, Láska a informace či Spolu/Sami.

Kromě velkého počtu rolí divadelních má ve svém životopise také několik rolí filmových a seriálových. Hrála například ve filmu Láska shora a v seriálech Četníci z Luhačovic a Mamon. Hraje také v druhé řadě seriálu z produkce Streamu Lajna kterou mohou diváci sledovat na videoportálu Televizeseznam.cz (premiéra druhé řady 24. září 2019).

Články