Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Česká herečka Tereza Těžká se narodila 11. ledna 1996 v Opavě. Je jednou ze tří dívek v dokumentu V síti který natočili filmaři Vít Klusák a Barbora Chalupová V době natáčení jí bylo více než 20 let, ve filmu ztvárnila dvanáctiletou dívku.

V rodné Opavě navštěvovala základní školu Englišova a od roku 2011 se pustila do studia herectví na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu v Ostravě, kde se jí podařilo úspěšně odmaturovat. Poté byla přijata na pražskou DAMU

Před kamerou se objevila poprvé v roce 2013 ve studentském filmu Skoro úplně vymyšlený film a ve filmu Modelky s.r.o. Jednalo se však jen o malé role.

V roce 2014 se zapojila do natáčení německého historického filmu Die Himmelsleiter, ve kterém ztvárnila roli pašeračky Selmy. Objevila se také v epizodní roli v televizním seriálu Případy 1. oddělení hrála přítelkyni vraha. Hrála také v několika dílech seriálu Doktor Martin. Objevila se také ve Specialistech a v seriálu Zrádci. Hrála i v dalším německém historickém filmu Die Puppenspieler - Aus dem Feuer také se objevila v Teorii tygra

Vedle práce před kamerou se věnuje také hraní divadla. Diváci ji mohli vidět například na prknech Městských divadel pražských v Divadle Komedie.

Tereza Těžká V síti

Role Michaely Soukupové (Míši) v dokumentu o sexuálních predátorech na internetu byla dosud její největší. Získala ji krátce poté, co se rozhodla ukončit studium na DAMU, kde navštěvovala obor alternativního a loutkového herectví.

Vedle Terezy se v dokumenty objevily herečky Anežka Pithartová a Sabina Dlouhá Všechny se na tvorbě dokumentu víc než aktivně podílely a účastní se i předpremiér a různých akcí. Do castingu se zapojilo celkem 23 dívek, většina z nich má z doby svého dospívání zkušenost se sexuálními predátory. Tereza Těžká také.

Články