Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel

Česká filmová a divadelní herečka Tereza Ramba, známá jako Tereza Voříšková, se narodila 29. června 1989 v Praze.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra a osobní život

V dětství se věnovala tanci a jejím snem bylo stát se baletkou. Na Taneční konzervatoř ji nepřijali, tak nakonec vystudovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Už jako malé jí to před kamerou svědčilo. V osmi letech se objevila v klipu Medvídek skupiny Lucie a následně se její herecká kariéra rozjela filmem Rafťáci, díky kterému se dostala do podvědomí diváků. Při natáčení se sblížila s Vojtou Kotkem, se kterým chodila necelé dva roky. kterého prý následně opustila kvůli Kryštofu Hádkovi.

Tereza Voříšková se objevila i v dalším filmu Karla Janáka Ro(c)k Podvraťáků. V roce 2008 si zahrála hned ve třech filmech: Svatba na bitevním poli, Venkovský učitel a nebo Bobule. Ztvárnila už ale desítky filmových a seriálových rolí. A to jak českých, tak zahraničních: např. v americkém seriálu The Missing nebo v britském seriálu Borgiové (The Borgias) a také v kanadském Clay´s P. O. V. Hrála také v divadle Komedie a Julii v Romeovi a Julii na Letních shakespearovských slavnostech.

Právě z divadelního prostředí pocházel její další partner - divadelní herec Igor Orozovič. Od roku 2017 randila s tanečníkem Matyášem Rambem, kterého si v červenci 2019, už jako těhotná, vzala. V polovině listopadu 2019 se na Instagramu pochlubila, že už je několik týdnů maminkou.

Pro Terezu Voříškovou byla ikonická piha nad obočím, kterou si ale musela ze zdravotních důvodů nechat odstranit.

Tereza Ramba získala Českého lva 2020 jako nejlepší herečka v hlavní roli za film Vlastníci.

V roce 2022 se jí narodilo druhé dítě. Prozradila, že je to dcera, která dostala jméno Mira.

Profily na sociálních sítích

Články