Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Tereza Hlůšková, známá také jako Tereza H., je bývalá česká modelka, prostitutka a pašeračka heroinu.

Narodila se 5. května 1996 v Uherském Hradišti.

Kariéra

Po základní škole přestoupila na gymnázium, které ovšem nedokončila. Následně se živila jako luxusní společnice a prostitutka.

10. ledna 2018 byla zadržena na mezinárodním letišti Allama Iqbal v pákistánském Láhaur. Měla se snažit propašovat 9 kg heroinu v ceně necelých 20 milionů Kč, se kterými mířila do Abú Zabí. Dvěma kontrolami se jí podařili proklouznout, třetí nikoliv.

Nejdříve tvrdila, že do Pákistánu přicestovala kvůli modelingu. Později uváděla, že v této zemi chtěla studovat islám. Dosud se brání tím, že jí byla droga podstrčena do zavazadla. Od zatčení byla držena ve vazební věznici Kot Lakhpat. Na cele byla podle všeho s dvaceti dalšími ženami a musela se přizpůsobit dodržování velmi přísného a tvrdého režimu.

Do popisu jejího příběhu se záhy zapojila i její kamarádka Simona H., která s ní pracovala ve švýcarském nevěstinci. Následně se ovšem ukázalo, že v mnoha pasážích své verze nemluvila pravdu.

Po patnáctiměsíční vazbě, konkrétně 20. března 2019, byla odsouzena na 8 let a 8 měsíců za pašování heroinu. Jelikož do poslední chvíle doufala, že bude propuštěna na svobodu, po vynesení verdiktu se zhroutila. V dubnu 2019 jí generální ministr Panžábu zkrátil trest o tři měsíce.

Následně se společně s právníkem snažila o vydání do České republiky, v níž by si zbytek trestu odseděla. V září 2019 proběhlo neúspěšné odvolací řízení.

1. listopadu 2021 ovšem orgán vyšší instance vyslyšel její opakovaná odvolání a předchozí rozsudek zrušil, čímž se dle pákistánských zákonů stala nevinnou. Zdroj seznámený s kauzou objasnil, že soudci Ali Baquar a Sardar Shahbaz Doger vzali v potaz nesprávný průběh vyšetřování jejího případu s ohledem na chyby během policejního zkoumání. Její propuštění na svobodu následně potvrdilo i české Ministerstvo zahraničních věcí.

Články