Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Tatiana Dyková, rozená Vilhelmová, je česká herečka. Narodila se 13. července 1978 v Praze.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Od deseti do devatenácti let se věnovala baletu recitaci a zpěvu v Kühnově dětském sboru a recitaci. Studium na Pražské konzervatoři nedokončila.

V letech 2002–2014 byla členkou souboru Dejvického divadla kde nadále účinkuje jako host. Hrála také v Národním divadle nebo Městských divadlech pražských

Je držitelkou Českého lva v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli (2006).

Ve druhé řadě (2007) soutěže StarDance …když hvězdy tančí obsadila s Petrem Čadkem druhou pozici. V roce 2017 se účastnila třetí řady televizní show Tvoje tvář má známý hlas (zvítězila).

Podílí se na řadě dobročinných akcí, často se svou kamarádkou Aňou Geislerovou Provozuje např. dobročinný Vánoční bazar v Mokré čtvrti, je ambasadorkou Avon Pochodu proti rakovině prsu.

Osobní život

Její matka Karla Winklerová žije v jihoafrické Pretorii otec na Ukrajině Má o dva roky staršího bratra Viktora a podle svých slov „hromadu nevlastních sourozenců“.

Měla několik partnerů ze světa herců (např. Pavla Lišku i neherců. V červenci 2005 se vdala za Pavla Čecháka Téhož roku mu porodila syna Františka, 2008 druhého syna Cyrila. V lednu 2013 se rozvedli.

Jejím aktuálním partnerem je herec a hudebník Vojtěch Dyk za kterého se 1. května 2019 provdala. Už roku 2013 mu porodila syna Aloise Partner kvůli ní opustil kapelu Nightwork která se poté rozpadla.

Články