Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Československá herečka Tatiana Pauhofová, u nás známější jako Táňa Pauhofová, se narodila 13. srpna 1983 v Bratislavě.

Nejznámější filmy a seriály

Krásná herečka sama sebe v dětství považovala za ošklivé káčátko. Svůj půvab si uvědomila teprve během ročního studia na střední škole v Americe. Původně se chtěla stát plastickou chirurgyní nebo soudní lékařkou. Skončila ale u herectví. Napřed pracovala v rozhlase, později v dabingu a nakonec skončila v divadle. Po gymnáziu vystudovala herectví na VŠMU v Bratislavě.

Herecké zkušenosti ale sbírala už dětství. Už v 10 letech účinkovala v televizním seriálu Skřítek. V prvním ročníku VŠMU si zahrála ve filmu Juraje Nvoty Kruté radosti (2002), za který získala slovenskou filmovou cenu Igric. V roce 2003 si zahrála hlavní roli princezny Aničky v pohádce Čert ví proč. Během natáčení se naučila skvěle česky, proto nemusela být předabována. Mezi její další známé filmy patří například Kousek nebe, Něžné vlny, Román pro muže, Lída Baarová, Toman nebo role v seriálech Hořící keř, Poslední sezóna nebo Milenky.

V roce 2006 získala slovenskou divadelní cenu sezóny - DOSKY za nejlepší ženský herecký výkon. Začátkem roku 2007 ji evropská síť organizací na propagaci a export filmů European Film Promotion zařadila do seznamu Shooting Stars 2007 k dalším 24 nadějným mladým evropským talentům v herecké branži.

Osobní život

9 let se učila karate, v současnosti je jejím oblíbeným sportem snowboarding. Ráda vaří a řídí.

Osm let žila s hercem Tomášem Maštalírem, necelý rok chodila s tanečníkem Danielem Antálkem a dva roky s podnikatelem Martinem Vaľovským. Rozešli se kvůli jejímu pracovnímu vytížení. Na podzim roku 2018 novináři nachytali jejího nového přítele - o 10 let mladšího hudebníka Jonatana Pastirčáka, se kterým se seznámila v divadle - jak odchází z jejího domu.

V říjnu 2022 se stala poprvé maminkou.

Články