Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Taťána Kuchařová ​(v době trvání manželství Taťána Gregor Brzobohatá), je česká modelka (nositelka titulů Miss České republiky i Miss World) herečka a zakladatelka nadace Krása pomoci narozená 23. prosince 1987 v Trnavě.

Kariéra

Během modelingové kariéry spolupracovala s mnoha známými značkami v tuzemsku i zahraničí, např. Oriflamme, John Frieda Hair Care, Jaguar, Dermacol, L'Oreal Professionnel nebo Adidas Předváděla pro značky jako Dior i přední české tvůrce a návrháře, např. Liběnu Rochovou nebo Ivanu Mentlovou.

Spolupracovala také s předními českými a slovenskými fotografy, jakými jsou Matuš Toth, Tono Stano, Jadran Šetlík, Branislav Šimončík, Jiří Turek nebo Goran Tačevski.

Její zastupující mateřskou společností je modelingová agentura Scouteen.

V roce 2006 se stala Miss České republiky (v letech 2008 až 2010 pak byla prezidentkou této soutěže) i Miss World. Společenskou róbu z bílého saténu jí pro tuto příležitost připravila česká návrhářka Hana Havelková. Při finále v Paláci kultury a vědy ve Varšavě porazila 103 konkurentek z celého světa a stala se jako první (a dosud i poslední) Češka v historii nejkrásnější ženou světa.

Účastnila se několika humanitárních projektů na regionální i celosvětové úrovni.

Roku 2008 založila nadaci Krása pomoci zaměřené na pomoc seniorům a s tím související otázky stárnutí populace a mezigenerační vztahy.

Účinkovala v několika filmových a televizních kusech. Jako modelka spolupracovala s českým režisérem Maxmiliánem Turkem na natáčení videoklipů a reklamních kampaní. Účastnila se též natáčení klipu s Justinem Timberlakem pro píseň Fascinated. na kterém spolupracovala v Los Angeles s americkým režisérem Collinem Tilleyem.

Objevila se v filmu Donšajni režiséra Jiřího Menzela, v českém seriálu Gympl s (r)učením omezeným ztvárnila roli Kristýny.

Společně s architektkou Evou Jiřičnou zahajovala výstavu společného projektu putovní výstavy v New Yorku. Reprezentovala Českou republiku na Světové výstavě Expo 2010 v Šanghaji.

Při příležitosti 25. výročí sametové revoluce byla ve Washingtonu představena Madeleine Albright jako lídr mladé generace a zakladatelka nadace pomáhající seniorům. V této souvislosti přečetla historický osobní dopis Václava Havla z vězení adresovaný jeho tehdejší ženě Olze.

Roku 2013 se zúčastnila šesté řady taneční soutěže České televize nazvané StarDance …když hvězdy tančí, v níž ve dvojici s Janem Onderem skončila na druhém místě (za vítěznou Annou Polívkovou.

Osobní život

Narodila se na Slovensku, ale vyrostla v českém Opočně.

Nejdříve randila s pražským radním Milanem Richterem, ale po rozchodu (údajně kvůli jeho opakovaným nevěrám) se zamilovala do amerického modela Lana Carlsona. Poznali se na charitativní akci v New Yorku. Žili napůl v USA a České republice, ale ani tento vztah nevydržel.

V roce 2013 se jejím partnerem stal Ondřej Brzobohatý (Gregor). Následující rok se zasnoubili, a v létě 2016 se vzali. Svatba se konala 30. června 2016 v bazilice Nanebevzetí Panny Marie premonstrátského Strahovského kláštera v Praze.

Jejich manželství skončilo v roce 2022 rozvodem. Vztah ukončili již v prosinci 2021. 

Články