Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Survivor je nejdrsnější reality show TV Nova. V show Survivor 2022 soutěží i známé české a slovenské celebrity. Vše podstatné o show Survivor, která se stala celosvětovým fenoménem. V show Survivor 2022 na obrazovkách TV Nova zápolí dvě desítky soutěžících v prostředí divoké přírody Dominikánské republiky. Redakce eXtra.cz byla exkulizivně u toho!

Kdy dávají show Survivor?

První epizoda se měla objevit ve vysílání v úterý 11. ledna 2022 ve 20:20 na TV Nova (a na Voyo). Nakonec však byl start reality show kvůli výskytu covidu mezi štábem o týden odložen. Survivor se na televizních obrazovkách objevil poprvé v úterý 18. ledna 2022. Premiérový díl si nenechalo ujít více než 650 tisíc diváků starších patnácti let.

Survivor 2022 v TV

Premiérové díly show Survivor Česko & Slovensko jsou uváděny na TV Nova vždy v úterý a pátek od 20:20. Repríz se pak diváci dočkaji na programu Nova Fun.

Moderátoři

Diváci se mohou těšit na česko-slovenskou moderátorskou dvojici. Moderování reality show Survivor se ujali Ondřej Novotný a Martin Šmahel.

Účastníci show Survivor

Z českých se do reality show zapojili zpěvák, herec a moderátor Vojtěch Drahokoupil, divákům známý jako spolumoderátor online pořadu Love Island Extra, herečka, zpěvačka a stand-up komička Iva Pazderková, youtuberka, blogerka a moderátorka Nikola Čechová, moderátor oblíbeného rádia Evropa 2 Tomáš Zástěra, finalistka kuchařské soutěže MasterChef Česko Ta Thuy Dung alias Chili, herečka a zpěvačka Barbora Jánová a také model, herec a bývalý fotbalista Matěj Paprčiak.

Barvy slovenských celebrit reprezentují nejsledovanější videomaker Daniel "GoGo" Štrauch, vítězka 12. série reality show Farma Xénia Gregušová, populární MMA zápasník Gábor Boráros, fotbalista a účastník reality show Love Island Nathan Christián Dzaba a úspěšná sportovkyně, 14násobná šampiónka v karate Veronika Havlik.

Soutěžící

Show se účastní 12 celebrit a 12 soutěžících, kteří uspěli v castingu. Sedm celebrit pochází z Česka, pět ze Slovenska. Z castingů postoupilo osm Čechů a čtyři Slováci. V první části soutěže byli soutěžící rozděleni do dvou týmů, známé osobnosti jsou v červeném týmu MAO, ostatní v modrém týmu AZUA.

Tým MAO

Vojtěch Drahokoupil - odstoupil těsně před začátkem soutěže
Iva Pazderková
Tomáš Zástěra
Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol
Ta Thuy Dung alias Chili
Barbora Jánová
Matěj Paprčiak
Daniel Štrauch
Xénia Gregušová
Gábor Boráros
Nathan Christián Dzaba
Veronika Havlik

Tým AZUA

Vladimír Čapek
Adam Raiter
Enrique Lysoněk
Lukáš Urban
Aylin Saranova
Johana Špačková
Monika Kačmaříková
Veronika Přikrylová
Dominika Šimová
Lenka Zuzulová
Tomáš Benko
Branislav Martanovič

Pravidla

Dvacet čtyři soutěžících je umístěno na izolovaném ostrově v Dominikánské republice, kde jsou rozděleni do dvou kmenů. S sebou si mohou vzít jen několik kusů oblečení, boty a ponožky.

Kmeny mezi sebou pravidelně soutěží o různé výhody. Základním kláním je boj o imunitu, vítězný tým se díky ní vyhne kmenové radě. Po radě musí jeden člen týmu soutěž opustit.

Po vyřazení poloviny účastníků dochází ke sloučení zbývajících soutěžících do jednoho kmenu. Jednotlivci mohou v rámci soutěží bojovat také o individuální imunitu, která je může ochránit před vyřazením. Několik předmětů zajišťujících imunitu bývá skryto také v okolí soutěžního tábora.

Články