Survivor Česko & Slovensko je nejdrsnější reality show TV Nova. V show Survivor 2022 soutěží i známé české a slovenské celebrity. Vše podstatné o show Survivor, která se stala celosvětovým fenoménem. V show Survivor 2022 na obrazovkách TV Nova zápolí dvě desítky soutěžících v prostředí divoké přírody Dominikánské republiky. Redakce eXtra.cz byla exkulizivně u toho!

Kdy dávají show Survivor Česko 2022?

První epizoda se měla objevit ve vysílání v úterý 11. ledna 2022 ve 20:20 na TV Nova (a na Voyo). Nakonec však byl start reality show kvůli výskytu covidu mezi štábem o týden odložen. Survivor se na televizních obrazovkách objevil poprvé v úterý 18. ledna 2022. Premiérový díl si nenechalo ujít více než 650 tisíc diváků starších patnácti let.

Survivor Česko 2022 finále

Finálový díl byl odvysílán v premiéře 5. května 2022 na platformě Voyo. Na TV Nova pak o den později, 6. května 2022.

Survivor 2022 vítěz - kdo vyhraje?

Vítězem reality show Survivor se stal IT specialista Vladimír Čapek, který ve finále porazil Veroniku Přikrylovou alias Veve.

Survivor Česko 2022 v TV

Premiérové díly show Survivor Česko & Slovensko jsou uváděny na TV Nova vždy v úterý a pátek od 20:20. Repríz se pak diváci dočkaji na programu Nova Fun.

Moderátoři

Diváci se mohou těšit na česko-slovenskou moderátorskou dvojici. Moderování reality show Survivor se ujali Ondřej Novotný a Martin Šmahel.

Účastníci show Survivor Česko

Z českých se do reality show zapojili zpěvák, herec a moderátor Vojtěch Drahokoupil, divákům známý jako spolumoderátor online pořadu Love Island Extra, herečka, zpěvačka a stand-up komička Iva Pazderková, youtuberka, blogerka a moderátorka Nikola Čechová, moderátor oblíbeného rádia Evropa 2 Tomáš Zástěra, finalistka kuchařské soutěže MasterChef Česko Ta Thuy Dung alias Chili, herečka a zpěvačka Barbora Jánová a také model, herec a bývalý fotbalista Matěj Paprčiak.

Barvy slovenských celebrit reprezentují nejsledovanější videomaker Daniel "GoGo" Štrauch, vítězka 12. série reality show Farma Xénia Gregušová, populární MMA zápasník Gábor Boráros, fotbalista a účastník reality show Love Island Nathan Christián Dzaba a úspěšná sportovkyně, 14násobná šampiónka v karate Veronika Havlik.

Soutěžící Survivor Česko 2022

Show se účastní 12 celebrit a 12 soutěžících, kteří uspěli v castingu. Sedm celebrit pochází z Česka, pět ze Slovenska. Z castingů postoupilo osm Čechů a čtyři Slováci. V první části soutěže byli soutěžící rozděleni do dvou týmů, známé osobnosti jsou v červeném týmu MAO, ostatní v modrém týmu AZUA.

Tým MAO

Vojtěch Drahokoupil - odstoupil těsně před začátkem soutěže (celkové 24. místo)
Iva Pazderková - vypadla v pátém duelu (celkové 17. místo)
Tomáš Zástěra - skončil ze zdravotních důvodů (celkové 13. místo)
Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol
Ta Thuy Dung alias Chili - vypadla jako sedmnáctá v pořadí. Byla vyloučená porotou. (celkové 4. místo)
Barbora Jánová - vypadla ve třetím duelu (celkové 21. místo)
Matěj Paprčiak - vypadl ve druhém duelu (celkové 22. místo)
Daniel Štrauch - vypadl v 10. duelu. (celkové 11. místo)
Xénia Gregušová - vypadla jako patnáctá v pořadí, když prohrála duel. (celkové 6. místo)
Gábor Boráros - odstoupil na vlastní žádost ze zdravotních důvodů (celkové 19. místo)
Nathan Christián Dzaba - odstoupil na vlastní žádost ze zdravotních důvodů (celkové 18. místo)
Veronika Havlik - vypadla jako 14. v pořadí, když prohrála duel. (celkové 7. místo)

Tým AZUA

Vladimír Čapek - vítěz Survivor 2022
Adam Raiter - vypadl v osmém duelu (celkové 14. místo)
Enrique Lysoněk - vypadl v šestém duelu (celkové 16. místo)
Lukáš Urban - vypadl ve čtvrtém duelu (celkové 20. místo.)
Aylin Saranova - vypadla v devátém duelu (celkové 12. místo)
Johana Špačková - vypadla jako osmnáctá v pořadí. Byla vyloučena porotou. (celkové 3. místo)
Monika Kačmaříková - vypadla v prvním duelu (celkové 23. místo)
Veronika Přikrylová alias Veve - finalistka (celkové 2, místo)
Dominika Šimová - vypadla ve 12. duelu (celkové 9. místo)
Lenka Zuzulová - vypadla v sedmém duelu (celkové 15. místo)
Tomáš Benko - vypadl v 11. duelu (celkové 10. místo)
Branislav Martanovič alias Braňo - vypadl jako šestnáctý v pořadí, když prohrál duel. (celkové 5. místo)

Sloučení kmenů

Po vyřazení poloviny účastníků dochází ke sloučení zbývajících soutěžících do jednoho kmenu.

Pravidla show Survivor Česko 2022

Dvacet čtyři soutěžících je umístěno na izolovaném ostrově v Dominikánské republice, kde jsou rozděleni do dvou kmenů. S sebou si mohou vzít jen několik kusů oblečení, boty a ponožky.

Kmeny mezi sebou pravidelně soutěží o různé výhody. Základním kláním je boj o imunitu, vítězný tým se díky ní vyhne kmenové radě. Po radě musí jeden člen týmu soutěž opustit.

Po vyřazení poloviny účastníků dochází ke sloučení zbývajících soutěžících do jednoho kmenu. Jednotlivci mohou v rámci soutěží bojovat také o individuální imunitu, která je může ochránit před vyřazením. Několik předmětů zajišťujících imunitu bývá skryto také v okolí soutěžního tábora.