Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Šestá řada SuperStar odstartovala v polovině února na TV Nova. Vše o soutěžících, finalistech (TOP 10 i TOP 5), porotě, postupujících i historii populární pěvecké soutěže. Česko Slovenská SuperStar, známá také jako SuperStar, je interaktivní hudební soutěž s prvky reality show, kterou vytvořil producent Simon Fuller na základě britské verze soutěže Pop Idol.

Vítězkou se stala Barbora Piešová Na druhém místě skončila velká favoritka soutěže Diana Kovaľová a třetí místo obsadil muzikálový zpěvák Martin Schreiner

Šestá řada soutěže SuperStar vypukla v roce 2020. Na televizních obrazovkách se nová show objevila 16. února 2020, necelé dva roky po finále předchozí řady Kvůli pandemii koronaviru doznal harmonogram soutěže celé řady změn. Všechny díly (kromě finále) byly předtočeny. Živě běžely pouze dva díly, což je nejméně v historii soutěže.

 • Super Finále: 31. května 2020 na TV Nova
 • Pro TOP 5 se sešlo v SuperFinále 530 tisíc SMS. Po vyhodnocení TOP 3 se jednalo o 660 tisíc SMS. Finálový večer šesté řady SuperStar zaujalo 38,68 % publika u televizních obrazovek (věková kategorie 15-54 let). V cílové skupině 4+ si ho nenechalo ujít bezmála 1,1 milionu diváků.

  Porota SuperStar 2020

  Porota byla poprvé v historii této soutěže u nás pětičlenná Složení poroty SuperStar 2020 bylo následující:

  Porotkyně Monika Bagárová 27. května 2020 přivedla na svět dceru Rumiu. TV Nova uvedla, že na tuto variantu byla připravena. Moniku Bagárovou v porotě SuperStar nikdo nahrazovat nebude Bagárová se původně SuperFinále neměla zúčastnit, nakonec však přeci jen mezi porotce objevila Během SuperFinále hodnotila jednotlivé výkony z velké obrazovky, která byla umístěna na jejím porotcovském místě.

  Castingy v osmi českých městech (Praha, Brno, Pardubice, Liberec, České Budějovice, Plzeň, Ostrava, Olomouc) se konaly v září a říjnu 2019. Své štěstí na nich mohl zkusit každý, komu už bylo aspoň patnáct let.

  Harmonogram SuperStar 2020

  Do části soutěže zvané Bunkr postoupilo 80 soutěžících. Toto soutěžní kolo se odehrávalo v Bunkru Drnov.

  Následovala kola v divadle v Karlových Varech. Do této fáze soutěže postoupilo 48 účastníků, kteří byli rozděleni do skupin po čtyřech. Každá ze čtveřic dostala za úkol za den nastudovat jednu písničku. Do další fáze postoupilo 26 soutěžících, kteří dále zpívali ve dvojicích. Duety se konaly v hotelu Imperial v Karlových Varech. Do finálového výběru postoupilo 18 soutěžících. Z těch porota v semifinále v neděli 17. května 2020 vybrala desítku finalistů. Semifinále se poprvé nevysílalo živě, ale bylo celé kvůli koronaviru předtočeno. Natáčení probíhalo bez účasti diváků v pražském klubu Epic. Finálová kola se pak vysílala živě, v závěrečném Superfinále byli v publiku rodiče soutěžících.

  Soutěžící SuperStar 2020

  Po castingových kolech, divadle, duetech a semifinále se finálový výběr zúžil na 10 soutěžících, z kterých diváci 24. května vybrali pětici soutěžích pro nadcházející superfinále.

  Finalisté SuperStar 2020 – Top 5

  Kdo vypadl ve finále 24. května 2020

  V semifinále 17. 5. 2020 vypadli:

  Kdo vypadl v předchozích kolech?

  Historie SuperStar v České republice

  Soutěž SuperStar se poprvé objevila na českých a slovenských televizích v roce 2009. V Česku ji vysílá TV Nova na Slovensku televize Markíza Tato soutěž vychází z původní britské verze soutěže Pop Idol, která se pod mnoha různými názvy vysílá po celém světě. V Česku i na Slovensku byly odděleně odvysílány 3 ročníky a v roce 2009 došlo ke sloučení.

  Vítězové uplynulých ročníků

  • - "SuperStar 2020":https://www.extra.cz/tema/superstar-2020 - vítězkou se stala - "Barbora Piešová":https://www.extra.cz/tema/bara-piesova.
  • - "SuperStar 2018":http://www.extra.cz/tema/superstar-2018 - vítězkou se stala "Tereza Mašková":https://www.extra.cz/tema/tereza-maskova.
  • - "SuperStar 2015":http://www.extra.cz/tema/superstar-2015 - vítězkou se stala "Emma Drobná":http://www.extra.cz/tema/emma-drobna.
  • - "SuperStar 2013":http://www.extra.cz/tema/superstar-2013 - vítězkou se stala "Sabina Křováková":https://www.extra.cz/tema/sabina-krovakova.
  • - "SuperStar 2011":http://www.extra.cz/tema/superstar-2011 - vítězem se stal "Lukáš Adamec":https://www.extra.cz/tema/lukas-adamec.
  • - "SuperStar 2009":http://www.extra.cz/tema/superstar-2009 - vítězem se stal "Martin Chodúr":https://www.extra.cz/tema/martin-chodur.
  • - "SuperStar 2006":http://www.extra.cz/tema/superstar-2006 - vítězem se stal "Zbyněk Drda":http://www.extra.cz/tema/zbynek-drda.
  • - "SuperStar 2005":http://www.extra.cz/tema/superstar-2005 - vítězem se stal "Vlasta Horváth":http://www.extra.cz/tema/vlasta-horvath.
  • - "SuperStar 2004":http://www.extra.cz/tema/superstar-2004 - vítězkou se stala "Aneta Langerová":http://www.extra.cz/tema/aneta-langerova.
  • Hvězdná pěchota

Články