Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Střelec je deváté astrologické znamení zvěrokruhu mající původ ve stejnojmenném souhvězdí. V astrologii je považováno za pozitivní (extrovertní), mužské a ohnivé ovládané planetou Jupiter.

Popis

V západní astrologii je Slunce v jeho konstelaci zhruba od 22. listopadu do 22. prosince, v té sideralistické zhruba od 13. prosince do 6. ledna.

Lidé narození v tomto znamení jsou neuvěřitelně činorodí, mají dobré srdce, touží poznat svět, milují lidi, zvířata i přírodu. Jsou přímí, neposední, aktivní a nabití vnitřní energií, která jim pomáhá získat spoustu přátel. Mají stále co říci, smysl pro humor, optimismus jim pomáhá zvládat idealistické představy.

Je-li Střelec zahnán do kouta, necítí se tam dobře, má snahu se vymanit. Jeho cílem je cesta od mála k nadbytku. V různých prostředích se rychle cítí jako doma, okamžitě se dokáže přizpůsobit a v podstatě ani moc rád nevybočuje z řady. Často dosahuje uznání a vzestupu daleko od domova. Je nadšený vším novým, rád se vrhá do dobrodružných akcí. Má obrovskou touhu po svobodě, je dobrým řidičem a člověkem spíše kamarádským než disciplinovaným.

Mívá sklony k autoritativnímu chování, svévoli a vzdorovitosti, ale většinou je přívětivý. Mívá štěstí v jednání s úřady a jinými orgány. Nemá rád ty, co vědí všechno nejlíp, ale sám k tomuto chování sklouzává. Může být i falešný, potrpí si na dobré pokrmy, snadno dokáže jiným zazlívat jejich chování. Velmi těžko odpouští a umí být nesmiřitelný až vzteklý.

Barva: tmavě modrá.
Kameny: lapis lazuli, modrý zirkon a topas, chalcedon, tmavě modrý spinel, sodalit, safír.
Volný čas, hobby, sport: cestování, filozofie, skok do dálky, lukostřelba, golf, freestylové jezdectví, turistika, muzikály, malování, divadlo, tanec, duchovní hudba.
Literatura: burzovní zpravodajství, cestopisy, průvodci, lexikony, encyklopedie, H. Hesse, R. M. Rilke, náboženská filozofie, humanismus, etika, universalismus, optimismus, právo.

Celebrity v tomto znamení narozené:

Roman Šebrle, bývalý desetibojař (1974)
Aneta Langerová, zpěvačka (1986)
Tina Turner, zpěvačka (1939)
Jimmy Hendrix, hudebník (†1970)
Radek Štěpánek, tenista (1978)

Články