Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Steven Paul Jobs se narodil 24. února 1955 v San Franciscu americké studentce a syrskému studentovi. Krátce po porodu byl adoptován Paulem a Clarou Jobsovými.

Studoval VŠ, ale po prvním semestru univerzitu opustil. Další rok a půl ale docházel na přednášky, který ho zajímaly. Během tohoto období přežíval díky kamarádům, vracením lahví od coca coly a jídlu zdarma od hnutí Hare Krišna.

V roce 1976 spolu se Stevem Wozniakem založil firmu Apple, která vyvinula jedny z prvních osobních počítačů, založil také firmu NeXT a pod jeho vedením se proslavila i filmová studia Pixar.

Rozpoznal obrovský potenciál myší ovládaného uživatelského rozhraní firmy Xerox. V roce 1985 byl vyhozen ze společnosti Apple a založil si technologicky vyspělou společnost NeXT Computer. Tu v roce 1997 odkoupil Apple Computer a Steve Jobs se vrátil do jejího vedení. Operační systém NeXTSTEP firmy NeXT Computer byl základem pro operační systém Mac OS X.

Nebyl oblíbený šéf, protože terorizoval své zaměstnance. Byl ale skvělý řečník a uměl nadchnout ostatní pro své myšlenky. Díky iMacu, iPodu, iPhonu a iPadu se firma Apple stala největší světovou firmou. Jobs dokázal přesně vycítit aktuální potřebu i díry na trhu, které spojil s moderním a minimalistickým designem.

Na začátku 80. let chodil několik let s písničkářkou Joan Baez. Za ženu si vzal Laurene Powellovou, se kterou mají tři děti. Jobs měl ještě dceru z předchozího vztahu. Jeho typickým oblečením byl černý rolák St. Croix s dlouhým rukávem, modré džíny Levi’s 501 a tenisky New Balance 992.

Nejvýraznější osobnost počítačového průmyslu posledních dekád podlehla 5. října 2011 rakovině slinivky břišní.

Články