Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Štěpán Kozub je český herec, režisér, komik a zpěvák. Narodil se 13. března 1996 v Bohumíně. Je držitelem Ceny divadelní kritiky v kategorii Talent roku 2015.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Navštěvoval základní školu v Javorníku, kam se se svými rodiči přestěhoval z rodného Bohumína. Poté začal studovat herectví na Janáčkově konzervatoři v Ostravě. Již při studiu hostoval v divadle Komorní scéna Aréna a v Národním divadle moravskoslezském. Dále pak začal působit na prknech ostravského Divadla Mír.

Před filmovou kamerou se objevil například v roce 2014 ve studentském filmu pod názvem 8 MM TERAPIE v roli Adama, dále pak v hlavní roli krátkometrážního hororu pod názvem Ruchoth Raoth či v komediálním dramatu Zahradnictví: Dezertér který patří do filmové trilogie pod názvem Zahradnictví, a kde si zahrál roli kadeřnického učně, který se později stane vedoucím kadeřnického salónu. Co se týče seriálové tvorby, zahrál si například v seriálu Rédl z roku 2018, kde si zahrál postavu Milce, či v seriálu Lajna z roku 2017, kde ztvárnil komickou postavu hokejisty Luptáka. V kriminálce Místo zločinu Ostrava si zahrál kriminalistu Matěje Sehnala.

V roce 2015 byl nominován na Cenu Thálie v širší nominaci za roli Knížete vídeňského Vincentia v inscenaci Něco za něco od Williama Shakespeara, kterou sehrál v divadle Komorní scéna Aréna, a obdržel v kategorii Talent roku 2015 Cenu divadelní kritiky. V roce 2018 získal ocenění v kategorii Nejlepší herec na festivalu nezávislých hororových filmů v Las Vegas za film Ruchoth Raoth

Svůj komický talent ukázal například ve z převážné části improvizačním pořadu Luptákův vlogísek, kde coby hokejista Lupták, z již zmiňovaného seriálu Lajna humorně rozebírá různá témata. Na YouTube má společně se svými kolegy z divadla Mír svůj kanál pod názvem Tři tygři, kde umisťuje zábavné scénky.

Osobní život

Se svou dlouholetou přítelkyní, Barborou Drulákovou, která rovněž působí v ostravském divadle Mír, a s níž se seznámil ve svých 16 letech na konzervatoři, kde studovala moderní tanec, se vzali 31. srpna 2019 a 20. července 2020 se jim narodila dcera Anežka.

Profily na sociálních sítích

Články