Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Dokument o Karlu Svobodovi

  • Premiéra: 16.1.2020
  • Režie: Petr Klein Svoboda

Účinkují

Za vznikem dokumentu Karel Svoboda: Šťastná léta stojí skladatelův syn Petr Klein Svoboda

Životní příběh českého hitmakera Karla Svobody zůstává i několik let po jeho smrti v popředí zájmu, a je stále obestřen tajemstvím. Karel Svoboda si dokázal jako jeden z mála českých hudebních skladatelů získat srdce posluchačů takřka po celém světě. Na začátku jeho úspěšné celosvětové kariéry stál v roce 1968 jeho hit Lady Karneval, se kterým vystoupil na festivalu v Rio de Janeiru český slavík Karel Gott

Karel Svoboda měl úspěch také v soukromém životě. Oženil se se svou přítelkyní Hanou a narodily se jim děti Jana a Petr. Žili ve vile v Jevanech, kam to jeho nejbližší přátelé Karel Gott a Ladislav Štaidl neměli daleko.

Dokument Karel Svoboda: Šťastná léta sleduje život slavného skladatele očima jeho syna. Vedle archivních záznamů a rozhovorů s jeho blízkými spolupracovníky a přáteli, uvidí diváci poprvé i soukromé archivní záběry, které pomohou lépe osvětlit skladatelův vnitřní život. V dokumentu se objeví hvězdy české i světové kultury. Mezi pozvanými hosty nebudou chybět Karel Gott, Helena Vondráčková, Theodor Pištěk či Karel Šíp.

Články