Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Srdce na dlani je chystaná česká filmová komedie s premiérou naplánovanou na 20. ledna 2022. Hlavním partnerem snímku je FTV Prima a vzniká za podpory Nadačního fondu Praha vefilmu Prague Film Fund.

Jeho mottem jsou následující slova: Láska se na věk nebo na místo neohlíží. Nikdy nevíme, kdy a kde nás potká. Můžeme se zamilovat ve školce, v důchodu, parku, na ulici. Kdykoliv a kdekoliv.

Scénář a režie: Martin Horský

Obsazení: herci a postavy

Vladimír Polívka (Karel)
Eliška Balzerová (Maruška)
Matouš Ruml (Pavel)
Jana Pidrmanová (Anička)
Boleslav Polívka (Josef)
Kristína Svarinská (Eliška)
Veronika Khek Kubařová
Petr Vaněk
Hynek Čermák
Jaroslava Kretschmerová
Pavla Tomicová
Marek Taclík
Jaromír Nosek

Děj filmu Srdcena dlani

Josef se těší, že si po odchodu do penze konečně splní svůj dávný sen a stane se pouličním klaunem. Svým šarmem okouzlí i ráznou Marušku, majitelku pojízdné kavárny. Jakoby se ti dva hledali celý život. Ale není na osudovou lásku přece jen trochu pozdě? Navíc se k Josefovi do vily právě stěhuje jeho dcera Anička i s pětiletým Honzíkem. Domnívá se, že s chlapy definitivně skončila, ale setkání s dávnou láskou Pavlem ji osudově zasáhne u srdce.

K Honzíkovi do školky nastupuje nová holčička Evička. Ten tak poprvé zažívá pocity spojené s láskou, úplně se v nich neorientuje, proto sbírá rady od maminky, dědečka nebo sympatického strejdy Karla. I toho potká ve školce láska, když se zamiluje do učitelky Elišky. A aby toho nebylo málo, zajiskří to i mezi basety Válečkem a Šalinou.

Láska přináší do životů hrdinů naději i krásu, ale také komplikace a překážky, které budou muset s úsměvem (případně dobrou vůlí) překonat.

Články