Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Spice Girls je britská dívčí hudební skupina, která byla založena v roce 1994. Patří mezi nejslavnější dívčí hudební skupiny na světě a jedná se o nejprodávanější dívčí hudební skupinu všech dob. Jejich desek se celosvětově prodalo 85 milionů.

Nejznámější písničky

Historie skupiny

V únoru roku 1994 Bob a Chris Herbertovi ze společnosti Heart Management společně s finančníkem Chicem Murphym uveřejnili inzerát v časopisu The Stage se záměrem založit dívčí hudební skupinu, která by byla schopnou konkurencí takzvaným "boybandům", jako byli například East 17 nebo Take That Mělo se však jednat o dívčí skupinu nesoucí název Touch. Konkurzu se účastnilo přibližně okolo 400 zájemkyň a ve finále jím úspěšně prošly Victoria Beckham (za svobodna Victoria Adams), Melanie Chisholm (známá jako Mel C Geri Halliwell Melanie Brown (známá jako Mel B a Michelle Stephenson, kterou po odchodu ze skupiny nahradila Emma Bunton V roce 1995 skupina podepsala smlouvu s Virgin Records a přejmenovala se na Spice Girls. Všechny členky začaly mít svou přezdívku, tedy konkrétně: Scary Spice (Mel B Sporty Spice (Mel C Posh Spice (Victoria Beckham), Baby Spice (Emma Bunton a Ginger Spice (Geri Halliwell

V červenci roku 1996 Spice Girls vydaly svůj první singl Wannabe, který se zanedlouho stal hitem po celém světě a vyšplhal se na první místo žebříčku UK Singles Chart i prestižního amerického žebříčku Billboard Hot 100, kde se udržel po čtyři týdny. Následovaly další dvě rovněž úspěšné písně Say You'll Be There a 2 Become 1. V listopadu roku 1996 v Evropě vydaly své debutové album pod názvem Spice, v USA se tak stalo v únoru roku 1997. Po celém světě se prodalo přes 23 milionů kusů tohoto alba, což jej činilo nejprodávanějším albem v historii populární hudby dívčích hudebních skupin. Téhož roku Spice Girls vyhrály dvě ceny Brit Awards za nejlepší píseň (Wannabe) a nejlepší hudební video (Say You'll Be There) a vydaly svou první knihu pod názvem Girl Power!, následně na VHS směsici videí ze zákulisí a videoklipů One Hour of Girl Power! a v prosinci vešel do kin hudebně-komediální film Spice World Mezi tím v listopadu 1997 vyšlo jejich druhé album pod názvem Spiceworld. Ještě před vydáním zveřejnily v říjnu z tohoto alba singl Spice Up Your Life. Alba se po celém světě prodalo 13 milionů kusů. V listopadu 1997 získaly ocenění za nejlepší skupinu na MTV Europe Music Awards.

V roce 1998 Geri Halliwell oznámila svůj odchod ze skupiny, který odůvodnila jejím vyčerpáním a potřebným odpočinkem. V listopadu roku 2000 Spice Girls vydaly své třetí album pod názvem Forever, kterého se celosvětově prodalo 5 milionů kusů. Následně se v roce 2001 skupina rozhodla dát si takzvaně "pauzu" a dívky se jednotlivě začaly věnovat svým sólovým projektům.

V listopadu roku 2007 zveřejnily svůj comebackový singl s názvem Headlines (Friendship Never Ends), který se stal oficiální písní charity Children in Need pro rok 2007, a zároveň také vydaly album svých největších hitů pod názvem Spice Girls: Greatest Hits. V prosinci se skupina opět v plné sestavě, tedy i s Geri Halliwell vydala s velkým úspěchem na celosvětové turné pod názvem Return of the Spice Girls, které však bylo předčasně ukončeno koncertem v Torontu v únoru 2008 kvůli osobním a rodinným závazkům jejích členek. V prosinci se rovněž odvysílal dokumentární film Spice Girls: Giving You Everything.

V srpnu roku 2012 se skupina objevila na závěrečném ceremoniálu Letních olympijských her konaných v Londýně a zazpívaly písně Wannabe a Spice Up Your Life. V prosinci roku 2012 proběhla premiéra jejich muzikálu Viva Forever! a ještě téhož měsíce se odvysílal na televizní stanici ITV1 jejich další dokumentární film The Spice Girls Story: Viva Forever!.

V listopadu roku 2016 vydaly ve složení Mel B Geri Halliwell a Emma Bunton prostřednictvím internetu singl pod názvem Song For Her. V květnu roku 2019 se Spice Girls opět vydaly na britské turné po názvem Spice World - 2019 Tour, avšak bez Victorie Beckham která se rozhodla neúčastnit se z důvodu jejích závazků z podnikání v oblasti módy.

Členky skupiny Spice Girls v roce 2020

Geri Halliwell

Emma Bunton

Victoria Beckham

Melanie Chisholm (Mel C

Melanie Brown (Mel B

Alba skupiny Spice Girls

  • Spice
  • Spiceworld
  • Forever
  • Spice Girls: Greatest Hits

Profily na sociálních sítích

Články