Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Soňa Porupková  je česká moderátorka. V květnu 2020 začala společně s Liborem Boučkem uvádět pořad Nový den na zpravodajské stanici CNN Prima News.

Kariéra

Soňa Porupková vystudovala Mediální studia a žurnalistiku na Masarykově univerzitě v Brně. Vysokoškolské vzdělání dokončila v roce 2014. Už během vysokoškolských studií působila jako moderátorka Free rádia. V roce 2014 se stala moderátorkou ranní show Kiss Hády, kterou byla až do roku 2017. Kromě toho jednou týdně připravovala a moderovala pořad o zákulisí hudební scény Backstage.

V roce 2013 nastoupila jako reportérka do České televize, náplní její práce bylo vyhledávání, příprava a natáčení zpravodajských témat do pořadu Události v regionech. Od stejného roku byla moderátorka pořadu @online ČT24. Později se stala také editorkou sociálních sítí ČT24 a moderátorkou pořadů #LIKE24 a #ONLINE24.

Od září 2019 od března 2020 byla moderátorkou Televize Seznam. Poté přestoupila na nově vzniklou zpravodajskou stanici CNN Prima News, kde začala od května 2020 moderovat pořad Nový den.

Působí též jako dabingový umělec, namlouvá například rozhlasové reklamní spoty, namlouvá voice-over (například pro instruktážní video pro pacienty s roztroušenou sklerózou). Je též lektorkou rétoriky. V kurzech se snaží naučit zájemce správně artikulovat, rozmlouvat se, zvládat stress apod.

Články