Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Český moderátor a podnikatel Slávek Boura se narodil 1. května 1964 v Oděse na jižní Ukrajině.

Moderátor pořadů

Kariéra

Slávek Boura přišel na svět v ukrajinské Oděse, kde jeho otec studoval. Už v jeho útlém věku se však přestěhovali do Prahy. Slávek Boura úspěšně vystudoval speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy.

Je známý jako podnikatel, skladatel, zkoušel se protloukat též jako herec, nejvíce se však zapsal do paměti lidí jako moderátor. V roce 1993 začínal na Kiss Rádiu, které se pro něj stalo osudovým ještě z jednoho důvodu – seznámil se zde s Markétou Majerovou, s kterou vytvořil slavnou moderátorskou dvojici a později se z nich stali i manželé.

Slávek s Markétou uváděli několik pořadů TV Nova Například Snídani s Novou Redakci eXtra.cz se svěřil, že na dobu moderování tohoto pořadu moc rád vzpomíná Snídani moderovali do roku 1998.

K jeho slávě nejvíce přispěla televizní seznamka pro mladé Rande, který rovněž moderoval se svou tehdejší manželkou Markétou Majerovou. Sledovanost Rande se průměrně pohybovala kolem jednoho a půl milionů diváků. Setkali se také jako moderátoři v soutěžním pořadu Vabank, který však takovou popularitu nezískal.

Neomezoval se pouze na jednu televizní stanici. Provázel též pořadem Můžu u vás přespat?, který vysílala v roce 2006 TV Prima Zkoušel to též jako herec. Diváci jej mohli vidět jako majitele kabaretu v seriálu Policajti z centra (2012), jako Martina ve filmu Playgirls (1995) a v pokračování Playgirls 2 (1995). Byl také hostem několika zábavných pořadů, byl také porotcem v DO-RE-MI ve kterém hodnotil amatérské zpěváky.

Živil se ale třeba také jako taxikář.

Na konci roku 2018 se objevila informace, že se zapletl do sítě drogových kurýrů, kteří pašovali mezi Českou republikou, Austrálií a Novým Zélandem drogy. V rámci policejní akce Vombat bylo obviněno šest desítek lidí. Boura měl do zahraničí pašovat až dvacet kilo kokainu, pervitinu a heroinu, za což mu hrozilo až 18 let vězení. Pro eXtra.cz se vyjádřil, že je z toho v šoku. Pracoval pro cestovní kancelář a do USA, Austrálie a na Nový Zéland byl prý jen vyslán, aby obhlédl terén Boura už byl v minulosti jednou odsouzen - za vydírání podnikatele…

Od 3. února 2021 uvádí Slávek Boura internetovou seznamku vytvořenou pro sociální sítě Dáme lásku? Koncept show, do které se může zapojit úplně každý, Slávek Boura vymyslel a celý projekt také produkuje.

Osobní život

Vztah s Markétou Majerovou nezůstal jen pracovní, rozuměli si i v soukromém životě a dokonce si řekli i ano. V roce 2000 se jim narodila dcera, které dali jméno Agáta. Jejich manželství se však po čase rozpadlo.

Z předchozího vztahu má Slávek Boura dva syny: Marka, který se narodil v roce 1988 a čtyři roky mladšího Martina.

Články