Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Česká herečka Simona Stašová se narodila 19. března 1955 v Praze.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Hereckou kariéru odstartovala Simona Stašová v roce 1976, když začala působit v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích, na jehož prknech strávila pouze rok. Zamířila odsud do pražského Divadla E. F. Buriana, v jehož angažmá strávila 14 let.

V roce 1991 se stala členkou Městských divadel pražských a dodnes působí v Divadle ABC Známá je především z představení Shirley Valentine (premiéra v roce 2008). Jde o komediální monodrama. Shirley, čtyřicetiletá matka rodiny, se rozhodne na chvíli opustit mnohaletý stereotyp manželského života a vydá se s kamarádkou na dovolenou k moři. Inscenace byla původně uváděna na scéně Divadla Rokoko.

Ve filmu se poprvé objevila v polovině sedmdesátých let, ale jedna z nejlepších rolí přišla až v roce 1998 ve filmu Pelíšky Dále si zahrála např. ve filmech Babí léto Román pro ženy Muži v naději nebo v seriálech Nemocnice na kraji města, Arabela, Sanitka, Místo v životě atd.

Osobní život a rodina

Jejími rodiči jsou doktor přírodních věd Břetislav Staš a herečka Jiřina Bohdalová

Simona Stašová vystudovala konzervatoř a poté DAMU

Stašová byla třikrát vdaná. Poprvé za hereckého kolegu Pavla Trávníčka Podruhé za italského profesora Eusebia Ciccotiho, se kterým má syna Marka Ciccotiho a potřetí za herce Pavla Skřípala, se kterým má syna Vojtu Staše.

Články