Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Show Jana Krause je talk show, která volně navazuje na pořad Uvolněte se, prosím, jejž v období 2004 až 2010 vysílala ČT1. Moderátorem pořadu je Jan Kraus (1953). Vysílá se na TV Prima od 3. září 2010 a patří ke značně sledovaným.

Je pro ni typický břitký moderátorův humor a pohotovost. Na Primu přešel kvůli neshodám s vedením České televize.

K únoru 2022 bylo natočeno 380 dílů. Každý trvá necelých padesát minut, jako režisér je pod nimi (od 2012) podepsán Vojtěch Nouzák (1966).

Charakteristika pořadu

Na pódium přichází Jan Kraus za doprovodu kapely svého syna Davida (1980). V úvodní části glosuje aktuální události, případně se poptá, zda je přítomen pan Odvárka, divák, který nechybí na žádném natáčení, vyjma těch zahraničních.

Postupně přicházejí tři hosté, výjimečně dvojice a dva hosté. První bývá zpravidla nejvýznamnější, třetí kuriozní. Na konci, během závěrečné znělky, konferenciér předává pozvaným loutky – marionety (kopie sebe sama) a po něm pojmenovaný magazín KRAUS.

Některé díly se natáčely mimo ČR, např. v New Yorku, Bratislavě či italském Miláně.

Hosté

V pořadu se objevily desítky známých i méně známých, ale vždy něčím zajímavých lidí z řad politiků, herců, zpěváků, malířů, spisovatelů, režisérů, sportovců, lékařů, vědců, podnikatelů a řady dalších profesí, zájmů, schopností či dovedností.

První trojici z 3. 9. 2010 tvořili tehdejší politik Vít Bárta (1973), zpěvačka skupiny Toxique Klára Vytisková (1985) a fakír Petr Fiedor (1979).

Oficiální stránky pořadu

Články