Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Zpěvačka Shakira, celým jménem Shakira Isabel Mebarak Ripoll, se narodila 2. února 1977 v Kolumbii. V jejím temperamentu se mísí libanonská krev po otci a italské kořeny její kolumbijské matky.

Svou hudební kariéru začínala Shakira v Kolumbii. V 90. letech vydala dvě neoficiální alba, která byla nahrána ve španělštině. Většího úspěchu však zaznamenalo album vydané v roce 1995 a nesoucí název Pies Descalzos, na kterém je zřejmé ovlivnění hudbou Alanis Morissete. Druhé album ¿Dónde Están Los Ladrones? jí přineslo slávu v nešpanělsky mluvících zemích, a to především ve Spojených státech

V Americe se proslavila v roce 2001, kdy uvedla na trh své první album nahrané v angličtině s názvem Laundry. Pomáhala jí s ním slavná americká zpěvačka Gloria Estefan a Shakiře zabralo více než rok práce. Poslední album vydala v roce 2005, od té doby se její fanoušci další desky nedočkali. Mezi její největší hit patří bezpochyby Hips don’t lie, který Shakiru jako první kolumbijskou zpěvačku vyšvihl do histparády Billboard Hot 100.

Shakira v současné době tvoří pár s o deset let mladším španělským fotbalistou FB Barcelona Gerardem Piquém. Společně mají dva syny. Shakira se ve volném čase věnuje charitě. Řídí organizaci Pies Descvalzos Foundation, kterou založila v roce 2001.

Články