Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Sex ve městě (v anglickém originále Sex and the City) je americký televizní seriál natočený v produkci televizní stanice HBO Má 94 epizod.

Posbíral desítky nejrůznějších ocenění, mezi nimi i sedm cen Emmy a osm Zlatých glóbusů

Obsazení: herci a postavy

Děj seriálu Sex ve městě

Hlavní hrdinkou je chytrá, zvídavá, veselá, žádoucí a úspěšná novinářka Carrie Bradshawová. Ona a její tři nejlepší kamarádky (Miranda, Charlota a Samanta) prožívají životy úspěšných třicátnic na Manhattanu v New Yorku

Společně podrobně zkoumají své partnerské zážitky. Motto, kterým je uvozena každá epizoda, zní: „Carrie Bradshawová ví hodně o sexu a nebojí se zeptat.“

Seriál je plný inteligentního humoru, otázek nevěry sexu přátelství a v neposlední řadě módních kreací.

Zajímavosti

Zatímco v seriálu má rakovinu Samanta, tak v reálném životě byla diagnostikována Mirandě.

Carrie položila v seriálu 92 otázek ohledně sexu

Byt, kde se bydlela, se prodal za 9 650 000 dolarů.

Parker byla během natáčení 5. série těhotná. Z tohoto důvodu má pouze 8 epizod.

Na základě podrobně provedené domácí expertizy je možné s odchylkou 1 sexuálního partnera odhalit, že v průběhu celého seriálu vystřídalo dámské kvarteto celkem 97 takových partnerů. Charlotte se se svým počtem 16 umístila na pomyslném posledním místě. Před ní je Miranda s počtem 17, Carrie jich má na kontě 18 a absolutní rekordmankou je nepochybně Samantha se svými 46. Tato expertiza vychází pouze z počtu partnerů, kteří byli v seriálu skutečně k vidění.

Když začaly seriál vysílat i jiné televize než kabelová HBO často vystřihly některé choulostivé scény.

Seriál se stal tak populárním, že po New Yorku jezdí vyhlídkový autobus, který zájemce proveze po místech, které jsou v něm k vidění.

V počátečních epizodách se často dívali herci přímo do kamery a vyjadřovali se nebo komentovali různé situace. Později se od toho upustilo.

Články