Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Americká profesionální tenistka Serena Williams se narodila 26. září 1981 v Saginaw v Michiganu. Patří mezi nejlepší profesionální tenistky světa.

Kariéra

Tenis začala hrát už od svých čtyř let, kdy ji a její sestru, rovněž profesionální tenistku, Venus Williams nejprve trénoval jejich otec. V devíti letech se s rodinou přestěhovala na Floridu do West Palm Beach, aby mohla se sestrou studovat na tenisové akademii Ricka Macciho. V rámci Americké tenisové asociace během těchto studií, se jí podařilo vytvořit rekord, co se týče vyhraných a prohraných zápasů v poměru 46-3. V roce 1995 vzal otec Serenu a její sestru Venus ze studií a opět se sám ujal trénování.

V roce 1995 se v Québecu účastnila svého prvního profesionálního turnaje Bell Challenge. V roce 1998 si na Australian Open v jednom ze série grandslamových turnajů, prvně na profesionálním zápase, zahrála proti své sestře Venus Williams, která nad ní zvítězila. Téhož roku v Oklahoma City sestry společně poprvé vyhrály ženskou čtyřhru na turnaji IGA Superthrift Classic.

V roce 2002 se umístila na prvním místě žebříčku Ženské tenisové asociace což z ní prvně udělalo nejlepší hráčku světa. Na tuto první příčku se dostala do roku 2017 ještě sedmkrát. Celkově má na svém kontě 39 grandslamových titulů, konkrétně 2 ze smíšené čtyřhry, 14 z ženské čtyřhry a 23 z dvouhry. Je také držitelkou třech zlatých medailí z ženské čtyřhry a jedné zlaté medaile z dvouhry v rámci letních olympijských her V dubnu 2017 informovala o svém těhotenství a po krátkém přerušení kariéry se na počátku roku 2018 vrátila zpět na profesionální kurty.

Osobní život

Serena Williams, celým jménem Serena Jameka Williams, se narodila 26. září 1981 v Saginaw v Michiganu Oracene Price, matce s afroamerickým původem a otci Richardu Williamsovi jako nejmladší z pěti sourozenců (sestry Yetunde, Lyndrea, Isha a Venus). Byla vychovávána ve víře svědků Jehovových.

V roce 2016 se stal jejím snoubencem spoluzakladatel sociální sítě Reddit Alexis Ohanian a v září 2017 se jim narodila dcera Alexis Olympia. V listopadu 2017 si Alexise Ohaniana vzala za muže. Mezi hosty na jejich svatbě patřily například celebrity Kim Kardashian Beyoncé nebo Kelly Rowland

Serena Williams hovoří francouzsky a částečně i italsky a španělsky. Angažuje se i v nadační činnosti, například finančně podpořila výstavbu střední školy v Matooni v Keni a od roku 2011 je vyslankyní dobré vůle UNICEF

Profily na sociálních sítích

Články