Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Americká herečka, zpěvačka a módní návrhářka Selena Gomez, celým jménem Selena Marie Gomez, se narodila 22. července 1992 ve městě Grand Prairie v americkém Texasu.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Narodila se bývalé divadelní herečce Amande "Mandy" Teefey. Rodiče ji dali jméno po zpěvačce Selena Quintanilla-Pérez. Její rodiče se rozvedli, když bylo Seleně šest let. Po rozvodu zůstala s matkou. Dle svých slov zahořela pro herectví kvůli sledování její matky při zkoušení a hraní v divadle.

Poprvé si zahrála v sedmi letech, když ztvárnila malou Giannu v seriálu Barney a jeho přátelé.

Dostala také malou roličku ve filmu Spy Kids 3-D: Game Over a objevila se v televizním filmu Walker, Texas Ranger: Falešné obvinění. V roce 2006 dostala hlavní roli v krátkém snímku Brain Zapped.

Hrála v několika pilotních dílech seriálů, které nedostaly šanci na pokračování. Objevila se také jako hostující hvězda v seriálu Sladký život Zacka a Codyho a získala roli v seriálu Hannah Montana

Významným milníkem v její kariéře byl rok 2007, kdy byla obsazena do seriálu studia Disney Kouzelníci z Waverly - stala se jednou ze tří hlavních postav. Seriál sledovaly miliony dychtivých diváků a stal se rychle hitem. Dokonce byl natočen i stejnojmenný film.

Kromě herectví zabrousila úspěšně i do hudebního průmyslu. V roce 2009 se stala zakladatelkou (a zároveň zpěvačkou) popové kapely Selena Gomez & the Scene. Skupina vydala alba Kiss & Tell (2009), A Year Without Rain (2010) a When the Sun Goes Down (2011). Selena Gomez vydala také album jako sólový umělec.

Jejím prvním celovečerním filmem byl snímek Ramona (2010), v té době také dostala hlavní roli ve filmu Monte Carlo, který produkovala Nicole Kidman Ve stejném roce také úspěšně odmaturovala.

V roce 2011 byla natočena poslední (čtvrtá) série Kouzelníků z Waverly. Její kapela se rozhodla vydat na americké turné s názvem We Own the Night Tour. V témže roce moderovala Selena Gomez udílení cen MTV Europe Music Awards.

V roce 2012 přišla Selena Gomez s oznámením, že se bude plně soustředit na hereckou kariéru. Její hlas zazněl v animovaném filmu Hotel Transylvánie (dabovala Mavis) - snímek se dočkal dvou pokračování.

Dále hrála ve filmech Aftershock (2012), Závod s časem (2013), Bez kormidla (2014), Behaving Badly (2014), The Fundamentals of Caring (2016).

V roce 2017 dostala roli ve filmu Woodyho Allena Deštivý den v New Yorku, v témže roce se stala výkonnou producentkou seriálu 13 Reasons Why, který je inspirovaný románem Proč? 13x proto

V roce 2020 si v době karanténních opatření kvůli koronaviru dala pauzu od hraní i od zpívání. Dostala nabídku předvést své kulinářské schopnosti v pořadu o vaření na HBO Max

Osobní život

V roce 2008 randila s americkým hercem a zpěvákem Nickem Jonasem.

Na konci roku 2010 se dala dohromady s Justinem Biebrem se kterým byla několik let. Střídavě se rozcházeli a dávali dohromady, až se nakonec v březnu 2018 rozešli definitivně.

Profily na sociálních sítích

Největší hity Seleny Gomez

Články