Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Sean Justin Penn je americký herec a režisér. Narodil se 17. srpna 1960 v Santa Monice (Kalifornie).

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

V roce 1974 se objevil poprvé v televizním seriálu (Little House on the Prairie) a to díky tomu, že jeho otec režíroval několik epizod.

Dlouhá léta platil za hollywoodského "špatného hocha": drogy alkohol promiskuita - nic z toho pochopitelně jeho kariéře nesvědčilo.

V polovině 90. let 20. století ovšem přišel zlom v podobě role ve snímku Mrtvý muž přichází - od té doby začal strmý vzestup jeho herecké kariéry.

Je držitelem dvou Oscarů a jednoho Zlatého glóbusu

Spolu s Johnnym Deppem Mickem Hucknallem a Johnem Malkovichem vlastní restauraci v Paříži

V listopadu 2015 se setkal s Mexičanem Joaquínem „El Chapo“ Guzmánem (v podstatě nejmocnějším narkobaronem světa, v té době dvakrát uprchlým vězněm hledaným Mexikem i USA aby s ním udělal rozhovor.

Osobní život

Narodil se herci a režiséru Leo Pennovi a herečce Eileen Ryan. Měl dva bratry - muzikanta Michaela a Chrise, který zemřel v roce 2006.

Prarodiče z otcovy strany byli židovští emigranti z Litvy a Ruska jeho matka má italské a irské předky.

Byl zasnoubený s herečkou Elizabeth McGovern, následně udržoval vztah se Susan Sarandon

Média začal jeho osobní život zajímat poté, co se v roce 1985 oženil se zpěvačkou Madonnou Manželství bylo mařeno jeho násilnými výbuchy proti tisku, včetně jednoho, po kterém byl zatčen kvůli zbití fotografa.Traduje se i historka, že, když nalezl ve svém hotelovém pokoji paparazziho pověsil ho za kotníky z balkónu devátého patra.

Tehdejší manželka mu věnovala své třetí album True Blue. Později byl též obviněn z trestného činu domácího násilí. Jejich soužití skončilo roku 1989 rozvodem.

Brzy poté začal jeho vztah s herečkou Robin Wright a v roce 1991 se jim narodil syn Dylan Frances. O dva roky později spatřil světlo světa druhý syn Hopper Jack. V roce 1996 se vzali, 2007 oznámili, že se rozvádějí, ale na jaře 2008 sdělili, že spolu zůstávají.

Články