Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Český herec Saša Rašilov mladší (případně nejmladší) se narodil 26. července 1972 v Praze. Pochází z umělecké rodiny. Je znám především díky rolím seriálových doktorů a snímku Samotáři. Saša Rašilov také propůjčuje svůj hlas dabingu.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Herectví začal studovat na hudebně-dramatickém oddělení na Pražské konzervatoři. Školu úspěšně dokončil a poté zamířil na pražskou DAMU kde studoval v letech 1990 až 1994.

V letech 1991 až 1993 působil (a učil se) ve Studiu GAG Borise. Ještě během studií hrál v Divadle Na zábradlí, v Divadle v Řeznické. Později se stal členem souboru Národního divadla, na jehož scéně hrál například v inscenacích Cyrano z Bergeracu, Lakomec či Král Jindřich IV.

Dařilo se mu získávat také televizní i filmové role. Objevil se například ve filmu Jana Hřebejka Šakalí léta či v pohádce Kouzelný měšec Hrál také ve filmech Duše jako kaviár či Milenci a vrazi.

Diváci jej dobře znají ze seriálů. Hrál například v Rodinných poutech a několikrát si také zkusil roli seriálového doktora.

Jeho hlas je spojen s postavičkou Mickey Mouse nadaboval také postavu Obi-Wan Kenobiho ze Star Wars Dále propůjčil hlas postavě Wilyho Wonky ve filmu Karlík a továrna na čokoládu. V roce 2003 obdržel prestižní Cenu Františka Filipovského za film Tápající.

Tvoje tvář má známý hlas 2022

Zapojil se do deváté řady zábavné televizní show Tvoje tvář má známý hlas 2022, kterou vysílá TV Nova.

Osobní život

Saša Rašilov je z umělecké rodiny. Hercem je i jeho mladší brat Václav Rašilov. Jeho dědou byl herec Saša Rašilov starší který se jménem jmenoval Wenzel Rasch. Jeho otcem byl kameraman Saša Rašilov.

V letech 1993 až 2014 byl v manželském svazku s herečkou Vandou Hybnerovou, se kterou má dcery Josefínu Rašilovou a Antonii Rašilovou. Jejich manželství skončilo po 20 letech rozvodem.

Od roku 2015 tvoří pár s Lídou Rašilovou (před svatbou Němečkovou), se kterou se seznámil v divadelním prostředí. Němečková pochází z Valašska, kde v srpnu 2018 proběhla utajená svatba Sašovi šel za svědka bratr Václav Rašilov a Ludmile Jana Pidrmanová Mají spolu dceru Marii. Maruška se narodila zhruba rok předtím, než se vzali. Na jaře 2020 prozradili, že spolu čekají narození druhého společného potomka Jejich druhá dcera přišla na svět v porodnici v Podolí v úterý 15. září 2020. Dostala jméno Emílie Rašilovová. Saša Rašilov se tak stal čtyřnásobným otcem.

Profily na sociálních sítích

Články