Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Česká zpěvačka Šárka Vaňková se narodila 30. října 1987 v Chrudimi.

Nejznámější hity

Kariéra

Proslavila se především díky pěvecké soutěži Česko hledá SuperStar kde ve vůbec prvním ročníku soutěže v roce 2004 skončila na 2. místě. Vítězkou se tehdy stala Aneta Langerová

Šárka Vaňková následně vydala dvě alba a zahrála si ve filmu Panic je nanic Zahrála si také ve filmu Rytmus v patách Zkušenost s prací před kamerou ji sice zaujala, zpívání ji však naplňovalo více. Její debutové album Věřím náhodám vyšlo v listopadu 2004, producenty této popové desky byli Ondřej Soukup a Daniel Hádl. K písničce Lásku dávej vznikl i videoklip a song se držel pár měsíců na předních příčkách hitparád. Její druhé autorské album Teď a tady se objevilo na pultech v červnu 2006.

V roce 2005 natočila zábavný pořad Šárka! (režie: Jiří Adamec), ve kterém se setkala se spoustou zajímavých osobností Helenou Vondráčkovou Karlem Gottem Petrem Kolářem Patrikem Hezuckým a spoustou dalších.

Hrála také v muzikálech. Ztvárnila například roli Octávie v Kleopatře, dále se objevila ve Třech mušketýrech (role Constance) a v Angelice (role Madame de Montespan).

Pěveckou kariéru nakonec pověsila na hřebík a začala se živit jako vizážistka. Po třech letech se nechala slyšet, že se ke zpěvu chystá vrátit

Osobní život

Svého času nezahálela ani na milostném poli. Mezi její známosti patřil třeba Sámer Issa Chodila také s Danielem Hůlkou nebo Filipem Renčem S Renčem byla dokonce zasnoubená, místo svatby však přišel rozchod.

Žije na Slovensku, kam ji zavedla láska. Našla si zde o 16 let starší Karla a nechtěla udržovat vztah na dálku. „Začátky byly těžké. Musela jsem si najít práci a vyřídit úřady, jako třeba cizineckou policii. Ničeho ale nelituji a jsem spokojená,“ prozradila Šárka Vaňková během rozhovoru pro eXtra.cz.

Články