Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Česká herečka Sandra Nováková se narodila 15. dubna 1982 v Praze.

Nejznámější role

K herectví a zpěvu přičichla Sandra Nováková už v dětství, kdy zpívala v Dismanově rozhlasovém sboru a už v osmi letech hrála v televizním seriálu Správná šestka i v několika televizních reklamách. na Pražské konzervatoři pak vystudovala hudebně-dramatický obor. Hostovala v Divadle pod Palmovkou, v Divadle Rokoko a také v A Studiu Rubín. V Malostranské besedě uvádí svůj vlastní pořad Barování, který moderuje také herec Filip Rajmont pravidelně tu vystupovala i herečka Petra Nesvačilová.

Od roku 2002 pracovala s přestávkami jako barmanka v rodinné kavárně Ideál v Praze a rok strávila ve Velké Británii jako au pair.

V roce 2015 se Sandra Nováková stala jednou z tváří kampaně iniciativy HateFree Culture Jsme v tom společně která upozorňuje na hejty v online prostoru, které se nevyhýbají ani celebritám - naopak.

Mezi televizními diváky ji nejvíc proslavily "nemocniční role" - sestřička Gábina v Ordinaci v růžové zahradě na TV Nova a doktorka Růžičková v Modrém kódu na TV Prima.

Osobní život

Sandra několik let chodila s o 11 let starším filmovým producentem Janem Nejedlým, se kterým se na začátku roku 2013 rozešla. Ten skončil na několik let ve vězení za finanční podvody. V prosinci roku 2015 se jí narodil syn Mikuláš, jehož otcem je její současný partner - režisér Vojtěch Moravec.

Má 3 starší bratry. S jedním z nich - Adamem Novákem - si v dětství zahrála v seriálu Bylo nás pět.

Sandra Nováková se v roce 2020 zasnoubila po sedmiletém vztahu s režisérem Vojtěchem Moravcem. V té době už spolu vychovávali čtyřletého syna Mikuláše. Své ANO si Sandra a Vojtěch řekli 30. června 2022. Veselka proběhla velmi netradičně, a to přímo na premiéře filmu Hádkovi v Lucerně, kde novomanželé dojali všechny přítomné hosty.

Články