Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Sandra Annette Bullock je americká filmová herečka a producentka narozená 26. července 1964 v Arlingtonu (Virginie USA

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Herectví studovala na East Carolina University, školu však opustila a začala se věnovat herectví v New Yorku Brzy ovšem poznala, že prosadit se nebude jednoduché. Přestěhovala se tedy do Los Angeles kde začínala s malými rolemi v několika nezávislých filmech, později si zahrála ústřední postavu v seriálu Podnikavá dívka.

Její první velká příležitost přišla s filmem Demolition Man (1993), v němž se objevila vedle Sylvestera Stallonea a Wesleyho Snipese Následné začala její hvězda strmě stoupat.

Založila i svoji vlastní producentskou společnost Fortis Films, má hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu

Je držitelkou Oscara i Zlatého glóbusu (za roli ve snímku Zrození šampióna z roku 2010), ale i dvou Zlatých malin (Nejhorší herečka a Nejhorší pár na filmovém plátně, obojí za snímek Slečna zamilovaná z roku 2009)

Osobní život

Jejími rodiči jsou operní pěvkyně Helga Meyerová, původem z Německa (zemřela 2000 na rakovinu), a hlasový učitel John Bullock z Alabamy Jako dítě zpívala v pěveckém sboru, kde rovněž studovala balet, zahrála si i malé role v některých matčiných operách. Dvanáct let žila ve Fürthu proto dodnes plynně hovoří německy.

Každopádně střední školu Lee High School již navštěvovala v americkém Washingtonu

Chodila s Troyem Aikmanem Matthewem McConaugheym a Ryanem Goslingem Byla zasnoubená s hercem Tatem Donovanem nakonec se ale v červenci 2005 provdala za konstruktéra motocyklů Jesseho Jamese se kterým se ovšem roku 2010 rozvedla.

V lednu téhož roku adoptovala syna Louise Bardo Bullocka, v roce 2015 dceru Lailu.

Během natáčení vesmírného dramatu Gravitace média čile spekulovala o jejím více než přátelském vztahu s Georgem Clooneym který v něm hrál jednu z hlavních rolí.

V říjnu 2004 vyhrála multimilionový soudní spor s Bennym Daneshjou, stavitelem jejího sídla v Lake Austin v Texasu ve kterém nikdy nežila, neboť jej prohlásila za neobyvatelný. Stavitel však jakoukoliv chybu popíral a s vyhlášeným rozsudkem nesouhlasil.

Třikrát veřejně darovala Americkému červenému kříži 1 milion dolarů - nejprve na konto pro finanční pomoc příbuzným obětí z útoků 11. září 2001, podruhé v prosinci 2004 ve prospěch pomoci lidem postiženým zemětřesením a tsunami v Indickém oceánu Do třetice uvedenou sumu zaslala obětem zemětřesení na Haiti roku 2010.

Rovněž soustavně podporuje školu Warren Easton Charter School ve městě New Orleans kterou v roce 2005 zničil hurikán Katrina.

Články