Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Americký sériový vrah a bývalý boxer Samuel Little se narodil 7. června 1940 ve městě Reynolds v Georgii v USA.

Samuel Little se přiznal k 93 vraždám a dle tvrzení FBI lze považovat všechna jeho přiznání za důvěryhodná. Dle New York Times prověřili vyšetřovatelé pět desítek obětí a je opravdu možné, že je má Samuel Little na svědomí. To by z něj činilo nejhoršího sériového vraha v historii Spojených států amerických.

Zatím byl usvědčen z vražd tří žen, které spáchal v letech 1987 až 1989 v Kalifornii. Za ty dostal tři doživotní tresty bez možnosti předčasného propuštění. V roce 2018 byl souzen v v Odesse v Texasu, kde vraždil v roce 1994. List jeho hříchů je však s největší pravděpodobností mnohem delší.

Na základě jeho přiznání a dalšího vyšetřování bylo jeho vražedné běsnění mnohem horší, dle všeho má na svědomí několik desítek obětí na území 19 amerických států. Vraždit měl v letech 1970 až 2005. Mezi jeho obětmi byly převážně ženy, obvykle se jednalo o prostitutky a ženy závislé na drogách. Ve zprávě FBI stojí, že je Samuel Little většinou omráčil a pak uškrtil. Mnoho úmrtí mělo být spojováno s nehodou případně předávkováním.

Little se sice narodil v Georgii, ale už v útlém věku se jeho rodina přestěhovala do Lorain v Ohiu, kde Samuela vychovávala převážně jeho babička. Už na střední škole měl problémy s disciplínou. V roce 1956 byl odsouzen za nedovolené vniknutí na soukromý pozemek a byl zadržován v ústavu pro mladistvé delikventy. Později se přestěhoval na Floridu. S přibývajícím věkem se kupily problémy se zákonem. Byl zatčen za řízení pod vlivem, krádeže, podvody, ozbrojené loupeže i znásilnění Během výkonu trestu začal ve vězení boxovat.

Samuel Little byl zatčen 5. září 2012 v útulku pro bezdomovce v Louisville v Kentucky. Na základě testů DNA mu bylo prokázáno, že 13. července 1987 zavraždil Carol Elford, 3. září 1987 Guadalupe Apodaca a 14. srpna 1989 Audrey Nelson. Všechny tři ženy byly nalezeny mrtvé v ulicích Los Angeles. Dne 7. ledna 2013 byl obviněn. O několik měsíců později, bylo odhaleno, že Little byl vyšetřován v souvislosti s desítkami vražd.

Little byl shledán vinným v září 2014 a svůj trest si odpykává v kalifornském státním vězení. Je upoután na invalidní vozík, trpí cukrovkou a srdečním onemocněním. Navzdory tomu mu paměť slouží stále dobře a vyšetřovatelům nejen popsal, kde všude vraždil, ale nakreslil také portréty některých žen, které zemřely jeho rukou.

Články