Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Český zpěvák se syrskými kořeny Sámer Issa se narodil 7. srpna 1985 v Děčíně.

Nejznámější hity

Dětství prožil v Damašku v Sýrii, od 6 let pak žije v Česku. Pochází ze smíšeného manželství. Otec je Syřan, matka Češka. Má mladšího bratra Marwana.

Proslavil se v show Česko hledá SuperStar V roce 2004 skončil na 3. místě. Zpíval např. tyto písně: Against All Odds od Phila Collinse A Hard Day's Night od Beatles, Don´t Speak od No Doubt, It's Raining Men od The Weather Girls nebo Billie Jean od Michaela Jacksona.

Následně odstartoval svojí vlastní kariéru. Skládá si hudbu, píše texty (hlavně v angličtině) a vyprofiloval se i jako tanečník.

Po SuperStar vydal v roce 2004 svou první desku Busted ve stylu pop/r'n'b, ze které vzešly dva singly Busted a Shake it. Album se stalo během prvních 14 dní dvouplatinovou deskou. Na tomto albu se objevil i duet s Martinou Balogovou Adorable. V roce 2005 vydal svou druhou desku s názvem Break The Silence ve stylu hip hop/r'n'b. Kromě Sámera Issy na albu zpívá i Martina Balogová, Victoria na písních se podíleli DJ Wich a Ondřej Brzobohatý Desky se prodalo více než 8000 kopií a byla oceněna zlatou deskou. Po šesitleté pauze vydal v roce 2011 album s názvem My Way.

Sámer Issa má za sebou také několik spoluprací, mezi ty nejzajímavější patří duet s Martinou Balogovou na její debutové desce I Am Not From Here s názvem Timeless jehož původní verzi nazpívali první americká Superstar Kelly Clarkson a Justin Guarini.

V letech 2007 a 2008 se Sámer Issa účastnil národních kol soutěže Eurovision Song Contest Nepostoupil, ale v obou případech skončil v první trojce.

V letech 2007, 2008 a 2009 skončil v televizní anketě TýTý na druhém místě za Karlem Gottem

Mezi jeho nejslavnější exmilenky patří Agáta Hanychová (dnes Prachařová Během SuperStar chodil i s kolegyní Šárkou Vaňkovou

Je známý svým vypracovaným tělem i pokrývkami hlavy. Dlouho se spekulovalo, že je plešatý, ale prostě ho to jenom baví.

Sámer Issa - Instagram

Články