Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Česká herečka Sabina Rojková se narodila 7. června 1997 v Teplicích. Do povědomí diváků se dostala díky roli Viky v seriálu Ulice.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Sabina Rojková udělala svoje první taneční krůčky v rodných Teplicích, kde v šesti letech začala navštěvovat kurzy tanečního divadla. V devíti letech už navštěvovala také kurzy herectví v Krušnohorském divadle Teplice. Nedlouho na to odstartovala kariéru profesionální herečky, když byla přijata do pražského Divadla ABC, kde ztvárnila dětskou roli v představení Jana Eyrová. V roce 2010 hrála v představení Krvavá svatba na prknech pražského Divadla Rokoko. V letech 2003 až 2018 ji mohli vidět diváci v představení Růžové brýle v Divadle Ungelt.

V roce 2012 začala studovat na Pražské konzervatoři. Od roku 2017 je v angažmá v Divadle na Vinohradech. Zde hraje v inscenacích Romeo a Julie, Sňatky z rozumu, Harold a Maude a několika dalších.

Do širšího povědomí se dostala díky roli Viky v nekonečném seriálu TV Nova Ulice. Zahrála si také v několika filmech, například ztvárnila roli Marušky v české pohádce Jana Svěráka Tři bratři. Dále hrála ve filmech Poslední cyklistka či Trojí život. V roce 2021 se objevila v roli protivné nevlastní dcery inspektora Budíka Sisi v seriálu České televize Zločiny Velké Prahy.

Osobní život

Jejím přítelem byl Vincent Navrátil, se kterým se po dvou letech vztahu rozešla. Poté se jejím partnerem stal o osm let starší hudebník a textař Pavel Callta Umělecký pár se po několika měsících rozpadl, o rozchodu informoval zpěvák Pavel Callta. Dodal, že nadále zůstávají přáteli.

Články