Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Česká herečka a scenáristka Sabina Remundová se narodila 18. května 1972 v Písku. Je dcerou herečky Ivy Janžurové.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

Sabina Remundová pochází z umělecké rodiny. Po dokončení studií na pražské konzervatoři, kde navštěvovala hudebně-dramatický obor, se jí podařilo dostat na DAMU

V druhé polovině 90. let byla v angažmá divadla v Mladé Boleslavi, později pak hrála na prknech divadla U hasičů. V roce 2018 hrála v Divadle Kalich, objevila se hře Veletoč. V roce 2020 byla nejvíce herecky aktivní na prknech Studia DVA divadla, kde hrála v představeních Revizor, Saxana, Věra či Smolíkovi a jejich podivuhodné dobrodružství. Diváci ji také mohli vidět v představení Romeo a Julie v nastudování Divadla ABC

Kromě hraní ji vždy také bavilo psaní. Pro maminku napsala drama Maryška, které také sama zrežírovala. Jednalo se o její první režisérský počin.

První zkušenost s prací před kamerou získala coby komparz ve filmu Jak se točí Rozmarýny (1977). Na začátku své kariéry hrála například v televizní inscenaci Večeře ve studeném domě či v koprodukčním snímku Král posledních dnů. Výrazněji o sobě dala vědět v roce 2002 ve snímku Alice Nellis Výlet.

Hrála také ve filmech Mach, Šebestová a kouzelné sluchátko, Tajnosti, Lidice, Sedmero krkavců a řadě dalších. V roce 2020 si zahrála v seriálu České televize Kukačky jehož námětem je záměna dětí. Premiéra seriálu byla naplánována na leden 2021.

Sabina Remundová byla v roce 2017 nominovaná na Českého lva za vedlejší roli ve snímku Zahradnictví: Dezertér.

Osobní život

Sabina Remundová je dcerou herečky Ivy Janžurové a divadelního režiséra Stanislava Remundy. Má mladší sestru Theodoru Remundovou, která se stala rovněž herečkou. Ve filmu Výlet si Sabina zahrála se svou sestrou i matkou.

Jejím manželem je scénograf a filmový a divadelní architekt Adam Pitra, se kterým žije v Praze. Mají spolu dvě děti, syna Vincenta a dceru Adinu.

Články