Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Český herec Roman Zach se narodil 13. června 1973 v Ústí nad Labem.

Nejznámější filmy a seriály

Když v 19 letech odmaturoval na děčínské Střední průmyslové škole stavební, směřovaly jeho další kroky na pražskou DAMU Zvažoval, že půjde studovat architekturu, ale herecký svět nakonec zvítězil. Na DAMU nakonec strávil 8 let, protože se chtěl vyhnout vojně. Studium DAMU nakonec nedokončil, což ale nijak nesnižuje jeho herecké kvality. Patří k našim nejvyšším hercům, měří 204 centimetrů.

Hostoval v pražském Činoherním klubu byl v angažmá v Národním divadle a také v Činoherním studiu v rodném Ústí nad Labem, kde hrál například roli Hamleta. Hrál také v pražském divadle Komedie.

Všeobecně známým se stal po roce 2000, kdy se začal pravidelně objevovat na televizních obrazovkách. Hrál například v Hodině tance a lásky od Viktora Polesného. Výraznější úspěch slavil rolí sukničkáře v televizním seriále TV Nova Redakce. Řady jeho fanoušků se rozrostly, když v televizi začala běžet Ordinace v Růžové zahradě, v které ztvárnil roli doktora Šebka.

Na filmovém plátně se objevil ve filmech Únos domů (2002) a Vaterland, lovecký deník (2004).

Roman Zach není jenom hercem, současně skládá scénickou hudbu pro divadlo i film. A v roce 2016 potvrdil, že umí skvěle tancovat. Byl totiž jedním z účastníků osmé řady StarDance a se svou taneční partnerkou Andreou Třeštikovou vypadl až v devátém kole těsně před branami finále.

Byl jedním z osmi účinkujících 6. řady televizní show Tvoje tvář má známý hlas kterou vysílala TV Nova na podzim 2019.

Články