Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Český herec, tanečník a zpěvák Roman Vojtek se narodil 14. dubna 1972 ve Vsetíně. Proslavil se zejména rolí Karla Dvořáka v seriálu Vyprávěj.

Nejznámější filmy a seriály

Kariéra

V mládí se Vojtek vyučil oboru na hony vzdálenému herectví a stal se z něj seřizovač obráběcích strojů a následně soustružník. Navzdory tomu se později vrhl střemhlav do několika uměleckých odvětví. Muzikálové herectví studoval na JAMU v Brně. První zkušenosti získal v brněnském Městském divadle. Neminulo ho ale ani Hudební divadlo v Karlíně nebo divadlo Hybernia. V roce 1996 byl nominován na Cenu Thálie Účinkoval v několika muzikálech. Diváci jej mohli vidět například v Pomádě, Vlasech či Noci na Karlštejně.

Natočil dvě sólová alba s názvy Život je muzikál a To nevěděl bych rád.

Zvítězil v prvním ročníku taneční soutěže StarDance ...když hvězdy tančí (2006). Nechyběl ani v druhé řadě show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas která se vysílala v roce 2016. V pěvecké soutěži celebrit skončil na pátém místě.

Co se týká jeho herecké kariéry, tu započal v pohádkách. Hrál například v pohádkách Jak přišli kováři k měchu (1998), Pekelná maturita (2003) či Zakletý vrch (1999).

Z televizních obrazovek si ho mohou diváci pamatovat třeba z filmu Líbáš jako Bůh nebo ze seriálu Vyprávěj

Osobní život

V roce 2009 se oženil s Terezou Janouškovou s níž má dceru Editu a syna Benedikta. S tou se však o osm let později rozvedl. Roman ji opustil ve vysokém stupni těhotenství.

Dne 13. července 2019 si na zámku v Napajedlech vzal krásnou českou muzikálovou herečku Petru Vraspírovou která po svatbě přijala jméno Petra Vojtková. 24. listopadu 2020 se jim narodil syn Nathaniel Vojtek Zatímco Roman se stal už trojnásobným otcem, pro Petru se jedná o prvního potomka.

Profily na sociálních sítích

Články