Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Vítěz MasterChef Česko 2020 a kondiční trenér Roman Staša se narodil 16. června 1988 ve Zlíně. Svého času býval juniorským hokejovým reprezentantem.

Účast v show MasterChef 2020

V roce 2020 se zúčastnil soutěže amatérských kuchařů MasterChef Česko 2020 kterou vysílala TV Nova

V úterý 13. října 2020 se stal prvním semifinalistou MasterChefa 2020 O místo v semifinále se porval s Pavlem Berkym Za úkol dostali připravit takzvané skotské vejce, u kterého musí zůstat tekutý žloutek. Semifinále, které běželo na TV Nova v úterý 27. října 2020, se mu dařilo a poroto rozhodla o jeho postupu do finále, ve kterém byla jeho poslední protivnicí Pavlína Lubojatzky Souboj dvou nejlepších kuchařů letošního MasterChefa byl do poslední chvíle vyrovnaný a vítězem se mohl stát kterýkoliv z nich. Jejich úkolem bylo připravit tříchodové menu. Roman zariskoval a své tříchodové menu postavil na vzácné, ale velmi složité surovině – foie gras. Pavlínu nakonec porazil o jeden jediný bod

Když se zapojil do soutěže, bylo mu 31 let. Hrál hokej a má ruce velké jako tlapy medvěda, přesto se mu daří vytvářet v kuchyni lahodné pokrmy. Ke kulinářství "přičuchl" díky grilování, když ho bavilo tu a tam něco ugrilovat přátelům. Gril mu postupně přestal stačit a začal experimentovat. Má rád neobvyklé kombinace chutí a jídlo většinou vymýšlí za pochodu.

Pokud není zrovna v kuchyni, tráví čas na svém dalším oblíbeném místě – na zimním stadionu (nebo případně v posilovně, kde pracuje jako trenér). Aktivně už hokej nehraje, ale své zkušenosti se snaží předat malým hokejistům. S profesionálním hokejem skončil ve 22 letech.

Po MasterChefovi by chtěl rozjet restauraci v pop-up konceptu. Chce všem a všude, ať už v industriálních prostorech, na starých hradech a dost možná i na zimním stadionu.

Roman Staša v pořadu Extra host

V roce 2021 byl hostem pořadu Extra host V rozhovoru s Evou Decastelo promluvil o soukromí, partnerce i o svatbě

Články