Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Český herec Robert Urban se narodil 30. července 1986 v Ostravě.

Nejznámější filmy a seriály

Od dětství se aktivně věnoval tanci, zpěvu, gymnastice a stepu. V juniorském mužstvu skončil na Mistrovství ČR v latinskoamerických tancích na 2. místě, v párových tancích na 4. místě a ve stepu získal titul Mistra ČR. Po základní škole v Ostravě pokračoval ve studiu hudebně dramatického oboru na Janáčkově konzervatoři v Ostravě Absolvoval v roce 2009. .

Už během studia na konzervatoři hrál v Těšínském divadle a v NDM v Ostravě, kam také nastoupil už v roce 2007 do angažmá. V roce 2012 si na dva roky odskočil do brněnského divadla, ale do Ostravy se zase vrátil. Během brněnského angažmá se zranil při fotbale - utrhl si vazy. Rok se ze zranění vzpamatovával.

Jeho televizní premiérou byla pohádka Královský slib (2001), kde si zahrál po boku Maroše Kramára Davida Krause Kláry Issové nebo Lucie Vondráčkové Se seriály se poprvé potkal prostřednictvím Četníků z Luhačovic. Proslavil se ale hlavně rolí Freddyho Valenty v historickém seriálu České televize První republika Na filmovém plátně se Robert Urban objevil ve fantasy hororu Isabel (2013).

Byl jedním z osmi účinkujících 6. řady televizní show Tvoje tvář má známý hlas kterou vysílala TV Nova na podzim 2019.

Od malička ho vychovával jen otec, který v roce 2012 zemřel. Má jednoho bratra.

Články